Yeni başkan Alinur Aktaş

Recep Altepe’nin istifasının ardından boşalan Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğu için AK Parti’nin adayı belli oldu.

Yeni başkan Alinur Aktaş

3 ilçe belediye başkanının Ak Parti İl Başkanı Ayhan Salman'ın da katılımıyla Ankara Beştepe’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından Büyükşehir Belediye başkan adayının Alinur Aktaş olduğu açıklandı.

3 BAŞKAN ANKARA’DA

Recep Altepe'nin istifasının ardından yeni Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı'nı belirlemek için dün Ankara'da kritik anlar yaşandı.  AK Parti İl Teşkilatı tarafından yapılan temayül yoklaması ve çeşitli araştırmalarla Büyükşehir Belediye Başkan adayı belirlendi. Bugün yapılacak seçim öncesi dün İnegöl, Osmangazi ve Yıldırım belediye başkanları AK Parti Genel Merkezine çağrıldı. Burada yapılan görüşmelerin ardından İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali Beştepe’ye çıkarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Görüşmenin ardından Bursa'nın yeni başkan adayı Alinur Aktaş olarak belirlendi.

BUGÜN YENİ BAŞKAN SEÇİLECEK

Bugün saat 14.00’de Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya’nın katılımıyla AK Parti İl Başkanlığı binasında Büyükşehir Belediye Grup Meclisi toplantısı gerçekleştirilecek. Daha sonra saat 15.00’de ise Büyükşehir Belediye binasında yapılacak meclis toplantısıyla yeni başkan seçimi yapılacak. CHP başkanlık için aday çıkarmayacağını açıklamıştı. Büyükşehir Meclisi'nde 70 AK Parti’li, 13 CHP, 13 MHP, 1 Demokrat Parti, 3 de bağımsız üye bulunuyor.

ALİNUR AKTAŞ KİMDİR?

1970 İnegöl doğumlu. İlk, orta ve lise tahsilini İnegöl’de tamamladı. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunu. Uzun yıllar İnegöl Mobilya sektöründe üst düzey yöneticilik yaptı. Aynı zamanda Serbest Muhasebeci, Mali Müşavir olan Aktaş, İnegöl AK Parti Kurucu Yönetim Kurulu üyesi olarak siyasete atıldı. 28 Mart 2004 seçimlerinde İnegöl Belediye Başkanı seçildi. Alinur Aktaş, İngilizce ve Arapça biliyor. Aktaş, evli ve 2 çocuk babası.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER