Yeni imar yönetmeliği toplantısı düzenlendi

İnegöl Belediyesi, yeni imar yönetmeliğine ilişkin meslek odalarına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Belediye Başkan Vekili Turgay Yel, "Yeni yönetmelikle birlikte bizlerde bundan sonra Bursa Büyükşehir yönetmeliğine tabi olacağız" dedi.

Yeni imar yönetmeliği toplantısı düzenlendi

İnegöl Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından 17 Kasım 2017 Cuma günü ‘Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’nin yürürlüğe girmesi dolayısıyla Meslek Odalarına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya; İnegöl Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Sedat Koca, müdürlük personeli, Mimarlar Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Makine Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Peyzaj Mimarları Odası ve İnegöl Müteahhitler Derneği temsilcileri ile İnegöl’de faaliyet gösteren tüm mimarlık bürosu sahipleri katıldı. Yaklaşık 2 saat süren toplantıda, yeni imar yönetmeliği ilgili kurum temsilcilerine tüm detaylarıyla anlatıldı.

‘‘BURSA’YA HAYIRLI OLSUN’’

Toplantının açılışında konuşan Belediye Başkan Vekili Turgay Yel, 1 Ekim 2017 tarihinden itibaren yeni yönetmeliğin yürürlüğe girdiğini hatırlatarak, “Tabi bu yeni yönetmelikle birlikte bizlerde bundan sonra Bursa Büyükşehir yönetmeliğine tabi olacağız. Büyükşehir imar komisyonu ve Büyükşehir Belediyesi’ndeki yetkili kardeşlerimiz yönetmelikteki bazı maddelerin Bursa’ya uyarlanmasıyla ilgili bakanlığa bir çalışma sundular. Allah nasip ederse yakın zamanda o da gelecek. Biz de imar işleri olarak siz kıymetli oda mensuplarını buraya davet ettik. Burada yetkili personel arkadaşlarımızla birlikte karşılıklı istişareyle sizlerin kafasına takılan, bize sormak istediğiniz sorularla ilgili bir istişare yapalım istedik. Ben teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ederim. Bu yönetmeliğimiz de önce Bursa’mıza sonra İnegöl’ümüze hayırlı olsun” dedi.

ÇALIŞMALAR İÇİN FAYDALI BİR SÜREÇ


İnegöl Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Sedat Koca ise “Yeni yönetmelikte sizlere açıklanması gereken bazı konular var. Karışıklıklar oluyor, özellikle bunları aydınlatmak için biz sizlere bir sunum yapacağız. Sunum aralarında da kafanıza takılan konuları bizlere sorabilirsiniz. Önümüzdeki süreç için iyi bir çalışma olacağını düşünüyorum. Bazı maddelerde yönetmeliği farklı farklı yorumladığımız için sıkıntılar çıkabiliyor. Bu sıkıntıları da buradaki sunumla aşmış olacağız inşallah” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER