Yıldırım spor şehri oluyor

Yıldırım Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan en önemli vizyon projelerden biri olan spor kompleksi hızla yükseliyor.

Yıldırım spor  şehri oluyor

Yiğitler Mahallesi’nde Ankara Yolu'na cepheli arazide 7 bin 919 metrekare bina taban alanı, 22 bin 515 inşaat alanı olmak üzere 34 bin metrekarelik araziye inşa edilen tesisin bünyesinde 2 bin 500 seyirci kapasiteli çok amaçlı spor salonunun yanı sıra, yarı olimpik yüzme havuzu, jimlastik salonu, ferdî oyun salonları, fitness merkezi, hamam-sauna, squash salonu, toplantı salonu, ofisler, yayın odası, basın birimi, kafeterya, gençlik merkezi, zeka oyunları işliği, bilgisayar işliği, müzik işliği, plastik sanatlar işliği, folklor-resim işliği ve fotoğraf odası bulunacak.

“TÜM GENÇLERİMİZ İÇİN HAYIRLI ÇALIŞMA”

İnşası hızla süren spor kompleks hakkında bilgi veren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Gençlerin, milli maçlarla beraber uluslararası şampiyonalara ev sahipliği yapabilecek bu tesiste sporla ilgilenecek olmaları, bizleri geleceğin şampiyonlarının buradan çıkacağı hususunda umutlandırıyor. 250 bin genç nüfusu içerisinde barındıran şehrimizde evlatlarımızı sağlıklı fertler olarak yetiştirebilmemiz için büyük fiziki mekânlara ihtiyacımız vardı. Yalnızca Yıldırımlı değil, Bursa’daki tüm çocuklarımız ve gençlerimiz adına hayırlı bir çalışma yürüttüğümüze inanıyoruz” dedi.

“EN ÖNEMLİ YATIRIM GENÇLERE OLANIDIR”

Edebali, tesisin spor merkezi olmanın yanında bir gençlik merkezi olarak hizmet vereceğini aktardı. Geleceğe yapılan yatırımların en önemlilerinden genç nesle olan yatırımlar olduğunu vurgulayan Edebali, “Yıldırımlı ve Bursalı gençlerin eğlenebilecekleri, sağlıklı nesiller olarak yetişecekleri ve uluslararası şampiyonalara hazırlanacakları dört dörtlük bir tesisi Yıldırım’a kazandırıyoruz. Spor merkezi olmanın yanında bir gençlik merkezi olarak hizmet verecek tesis, evlatlarımızı madde bağımlılığından ve diğer tüm zararlı alışkanlıklardan koruyacak ve onların hayatı ilimle, irfanla, bilgiyle ve spor ahlakıyla okuyabilen nesiller olarak yetişmelerine imkân tanıyacak” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40