Yıldırım'da Engeller Kalkıyor

Yıldırım’da insan yaşamına verilen değer ışığında Arabayatağı Mahallesi’nde 11 Eylül Bulvarı’na cepheli 12 bin 612 metrekare inşaat alanı üzerine kurulacak ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’, Yıldırım Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olarak hayata kazandıracağı önemli bir sosyal yaşam tesisi olacak.

Yıldırım'da Engeller Kalkıyor

Yıldırım’da insan yaşamına verilen değer ışığında Arabayatağı Mahallesi’nde 11 Eylül Bulvarı’na cepheli 12 bin 612 metrekare inşaat alanı üzerine kurulacak ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’, Yıldırım Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olarak hayata kazandıracağı önemli bir sosyal yaşam tesisi olacak. İnşaat çalışmaları kısa süre sonra başlayacak olan merkezde; aile eğitimi bölümü, yaşlılar için destek bölümü, psikolojik destek bölümü, engelliler için oyun–aktivite-sosyal yaşam bölümü, 200 kişilik konferans salonu, kütüphane, gündüz bakım bölümü, iş ve mesleki eğitim bölümü, pazarlama ve satış bölümü, sağlık ve rehabilitasyon bölümü, misafirhane, bedensel etkinlikler salonu, terapi bahçeleri, spor alanları birimleri yer alıyor.

ÖRNEK BİR YAŞAM MERKEZİ

Türkiye’ye örnek bir projenin daha Yıldırım’da yükseleceğini ifade eden Başkan Edebali, “Bünyesinde aile eğitimi bölümü, yaşlılar için destek bölümü, psikolojik destek bölümü, engelliler için oyun–aktivite-sosyal yaşam bölümü, 200 kişilik konferans salonu, kütüphane, gündüz bakım bölümü, iş ve mesleki eğitim bölümü, pazarlama ve satış bölümü, sağlık ve rehabilitasyon bölümü, misafirhane, bedensel etkinlikler salonu, terapi bahçeleri, spor alanları gibi birimler yer alan ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ ile insanlarımızın önünde yeni ufuklar açacağız. Merkezimizde engelli kardeşlerimizi meslek sahibi yapacağız. Öğrendiklerini üretime çevirmelerini, ürünlerini satabilecekleri alanlar kurarak satış ve pazarlama desteği de vereceğiz. Bu kardeşlerimiz böylelikle ekonomiye katılım sağlayacaklar. Daha öncesinde birilerine muhtaç olarak yaşamlarını devam ettirmeye çalışan engelli vatandaşlarımız, hem hobi sahibi hem de meslek sahibi olarak Yıldırım’daki üretimin birer parçası konumuna gelecekler” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40