Yıldırım'dan Eruh'a dev türk bayrağı

Siirt’in Eruh ilçesi ile kardeş şehir olan Yıldırım Belediyesi tarafından yaptırılan 50 metre uzunluğundaki direkte dev Türk Bayrağı dalgalanıyor.

Yıldırım'dan Eruh'a  dev türk bayrağı

Gönül Köprüsü Dost Eli projesi kapsamında Siirt’in Eruh ilçesi ile kardeş şehir olan Yıldırım Belediyesi, ilçedeki fiziki ve sosyal yatırımları ile kardeşlik bağlarını güçlendiriyor. İlçeye 50 metre uzunluğunda dikilen bayrak direği elektrik motor kontrollü 16 gen geometrik yapıya sahip. Ön çapı 25mm, zemini 110 mm'den oluşan, uçak ikaz lambası, sonsuz döner tepe sisteminin yanı sıra 8 mm çelik halatlı olan direkte; saatte 160 kilometre hızla esen rüzgara dayanıklı 216 metrekarelik alana sahip Türk Bayrağı dalgalanıyor.

“DALGALANMAYA DEVAM EDECEKTİR”

Rengini şehitlerin kanından alan Türk Bayrağı’nın yurdun dört bir yanında dalgalanmasına katkı sağladıkları için duydukları mutluluğu dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Kardeş şehrimize yaptığımız yatırımların yanı sıra dev bir bayrak  kazandırdık. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü gösteren dev Türk Bayrağımız ilelebet ülkemizin semalarında dalgalanmaya devam edecektir” dedi.

 

GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURULDU

 Siirt’in Eruh ilçesi ile kurdukları gönül köprüsü ile anlamı büyük işlere imza attıklarını belirten Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım, sosyal ve demografik yapısıyla adeta büyük Türkiye’nin izdüşümüdür. Yıldırım demek, paylaşım demek, dayanışma demek, birlik ve beraberlik demek. Bu hasletlerimizi sadece kendi ilçemizde değil gönül coğrafyamızın farklı bölgelerinde yaşatmak için projeler geliştiriyoruz. Eruhlu çocuklarımızı Bursa’da ağırladık. Kültür ve sanat etkinliklerimizi Eruhlu çocuklarımızın ayaklarına götürerek onların sosyal hayatlarına katkı sağladık. Gönül birlikteliğimiz bu etkinliklerimizle sınırlı kalmayacak, hayatın her alanında artarak devam edecek. Biz bir oldukça birlikte oldukça, birbirimizin yaralarına merhem oldukça daha güçleneceğiz, daha da büyüyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 “KARDEŞLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKLAR”

Eruh ile Yıldırım arasındaki kardeşliğin, Türkiye üzerine karanlık oyunlar oynamaya çalışan şer odaklarına en güzel yanıtlardan birisi olduğunu da vurgulayan Başkan Edebali, “Hainler tarafından yıkılmayacak tahrip edilemeyecek köprüler kuruyor, dostluk ve kardeşlik bağları oluşturuyoruz. Bundan rahatsız olan hainler bugün bir kere daha canımızı yaktı. Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde aralarında Bursalı kardeşimiz Emre Karaaslan’ın da olduğu 6 Mehmetçiğimiz ile 2 korucumuzu şehit ettiler. Bu hain saldırılar her ne kadar canımızı yaksa da bir o kadar da bizi güçlendiriyor. Bize boyun eğdirmeye çalışanlara karşı dün olduğu gibi bugün de yarın da dimdik ayakta duracağız. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER