Yıldırım'dan gezen eğitime destek

Kadınların ve çocukların yaşamın içerisinde daha etkin bir paya sahip olması adına kendilerine her alanda destek veren Yıldırım Belediyesi, Türk Telekom’un gezici eğitim tırıyla yürüttüğü kadınlara ve çocuklara yönelik teknoloji seferberliğine destek verdi.

Yıldırım'dan gezen eğitime destek

Ahmet Taner Kışlalı Meydanı’nda kadınlara ve çocuklara temel internet kullanımının yanı sıra e-devlet başta olmak üzere, Google Maps, internetin güvenli kullanımı, e-posta kullanımı, görüntülü haberleşme, online bankacılık ve sosyal medyanın bilinçli kullanımı gibi uygulamaların öğretildiği gezici eğitim tırını Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de ziyaret etti. Kadınların ve çocukların hayatlarını daha da kolaylaştıracak internet kullanımının öğretildiği eğitimlere katılan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Türk Telekom’la güç birliğinde şehrimizde hayırlı bir iş yapıyoruz. Artık teknoloji çağında yaşıyoruz. Şehirlerin, ülkelerin rekabeti teknolojik imkânlar üzerinde kurulu. İnsanımızı dünyaya hazırlarken teknolojik gelişmeleri takip edebilen, teknolojiyi kullanabilen, olup bitenleri inceleyen; tarihimize, değerlerimize, kültürümüze bağlı bir nesil yetiştirirken, özellikle belli bir yaşın üzerindeki insanlarımızın da teknolojiden istifade edecek imkânlara kavuşması için anlamlı projeye destek veriyoruz” dedi.

TEKNOLOJİNİN DOĞRU KULLANIMI

Kadınların ve çocukların yaşamını kolaylaştıracak bu projeyi Yıldırım’da gerçekleştirmekten memnun olduklarını dile getiren Başkan Edebali, “Türkiye’nin 22 ilinde mobil eğitim tırında gerçekleştirilecek bu projenin Bursa ayağına biz ev sahipliği yapıyoruz. Hepimizin ortak hedefi hem yerel kalkınmayı sağlayacak, hem de insanlarımızın var olan teknolojiyi güvenli bir şekilde iyi kullanmalarını sağlayacak alanlar oluşturmak. İki gün süren ve özelikle kadınlarımıza yönelik yapılan bu faaliyetin düzenlenmesi çok anlamlı. İnsana yapılan yatırım en değerli olan yatırımdır. Özellikle artık hepimizin hayatını kolaylaştıran teknolojik cihazların doğru ve güvenli kullanımı çok önemli. Projeye ilginin olması bizi memnun ediyor. Yapılan hizmetler de karşılığını kısa sürede buluyor. Yıldırımlı hemşehrilerimiz de büyük bir katılım gösterdiler. Projenin kadınlarımıza ve çocuklarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER