Yıldırımlı çocukların kukla şenliği

Kültür sanat sezonunun başlamasıyla ilçedeki sosyal yaşamı renklendiren Yıldırım Belediyesi, düzenlediği kukla yapım kursları ile her yaş grubundan ilçe sakininin yeteneklerini ortaya çıkararak kendi kuklalarını yapmalarını sağlıyor.

Yıldırımlı çocukların kukla şenliği

Adile Naşit Tiyatrosu’nda her cumartesi günü düzenlenen eğitimlerde özellikle çocukların kendilerini televizyon ve bilgisayar bağımlılığından kurtaracak, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkı sağlayacak ve el becerilerini geliştirmelerine artı değer yansıtacak eğitimler düzenleniyor.

Kültür sanat sezonu boyunca sürecek kurslarda her cumartesi günü 13.30-15.00 saatleri arasında 6-18 yaş grubuna, 15.00-16.30 saatleri arasında 18 yaş üzeri Yıldırımlılara kukla yapım teknikleri, uzman eğitmen Ata Yıldırım tarafından öğretiliyor.

Kursta kendilerine dağıtılan kukla parçalarını boyayan ve boyadıkları parçaları birleştiren minikler, kendi kuklalarını kendileri yaparak keyifli zaman geçiriyor.

Çocuklarının el becerilerini geliştirerek yeteneklerini keşfetmesini ve kendi kuklasını yapmasını isteyen veliler ile kukla yapımını öğrenmek isteyen her yaştan Yıldırımlı, Adile Naşit Tiyatrosu ve Barış Manço Kültür Merkezi’ne giderek kurslara kayıt yaptırabilirler .

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER