Yıldırımlı Kansere Karşı Bilinçleniyor

Yıldırım Belediyesi tarafından kansere karşı farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen seminere Yıldırımlı kadınlar yoğun ilgi gösterdi.

Yıldırımlı Kansere Karşı Bilinçleniyor

Yıldırım Belediyesi tarafından kansere karşı farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen seminere Yıldırımlı kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Ücretsiz gerçekleştirilen taramalar ile kanserle mücadelesini sürdüren Yıldırım Belediyesi, aynı zamanda gerçekleştirdiği bilgilendirme çalışmalarıyla da Yıldırımlıları bilinçlendirmeye devam ediyor. Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Op. Dr. Murat Çalıkapan’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘Erken Teşhis Hayat Kurtarır’ adlı seminere ilçe sakinleri yoğun ilgi gösterdi. Erken teşhisin kanser tedavisinde hayati bir öneme sahip olduğunu aktaran Çalıkapan, erken tanı ve tedavi sürecinde yüzde 90’lık bir başarı yakalandığını söyledi.

"DÜZENLİ KONTROLLER GERÇEKLEŞTİRİLMELİ"

Toplumda kansere karşı yeterli bilincin istenilen düzeye halen ulaşamadığını vurgulayan Op. Dr. Murat Çalıkapan, kanserden korkulmaması gerektiğini ve düzenli olarak kontrollerin gerçekleştirilmesinin gerektiğini belirtti. Akıllı kadınların kansere yakalanmayacağını da ifade eden Çalıkapan, Yıldırım Belediyesi öncülüğünde tüm kadınları KETEM’de ücretsiz olarak taramalarını gerçekleştirmeye davet etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER