Yüreğimiz yanıyor

Türkiye bugün güne Hakkari Şemdinli’den gelen acı haberle uyandı. Türkiye'ye sızmak isteyen teröristlerle çıkan çatışmada 6'sı asker, 2'si güvenlik korucusu, 8 güvenlik görevlisi şehit oldu.

Yüreğimiz yanıyor

O çatışmada 24 yaşındaki Bursalı Sözleşmeli er Emre Karaaslan’da vardı ve Bursa’ya şehit ateşi düştü.

8 EVE ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nden yağış nedeniyle sisli havadan yararlanarak Türkiye’ye sızmak isteyen teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 6’sı asker, 2 güvenlik görevlisi şehit olurken, biri ağır 2 asker yaralandı. Çatışma sonucunda 5 PKK’lı teröristin ise etkisiz hale getirildiği belirtilirken, bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

BURSA’YA DA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Hain saldırıda Bursa’ya da şehit ateş düştü. Çatışmada 24 yaşındaki Bursalı Sözleşmeli er Emre Karaaslan’da vardı.  Şehit ateşi Kestel’in Vani Mehmet Mahallesi Gökpınar Sokak’taki baba ocağına düştü. 34’üncü Hudut Tugay Komutanlığına bağlı hudut karakolunda sözleşmeli piyade er olarak görev yapan Şehit Karaaslan’ın 9 ay önce göreve başlamıştı.  Şehit Emre Karaaslan’ın aslen Erzurum Tortum nüfusuna kayıtlı olduğu bildirildi.

 

ACI HABERİ, MESAİ SIRASINDA ALDI

3 kardeş olduğu öğrenilen şehit Karaarslan’ın bir kardeşinin evli ve Bilecik’te ikamet ettiği, diğer kardeşinin ise lisede eğitim gördüğü öğrenildi. Acı haberi şehidin annesi Naciye Karaarslan, evde alırken, bir fabrikada işçi olarak çalışan babası İhsan Karaarslan’a ise mesaide olduğu sırada oğlunun şehadet haberi verildi.

1,5 YILDIR EVLİYDİ

Aslen Erzurumlu olan Şehit Karaarslan’ın 1 buçuk yıldır Ezgi Helin Karaarslan ile evli olduğu ve mart ayında göreve başladığı bildirildi. Şehit asker için Bursa'da yarın öğle namazına müteakip askeri tören düzenleneceği ve Hamitler Şehitliği'nde toprağa verileceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER