BURSASPOR BAŞKANLIĞI SATILIĞA ÇIKTI

Yaklaşık 250 Bin TL ile siz de Bursaspor başkanı olabilir, bu kadar az bir rakamla akrabalarınızı Umre'ye bedavaya gönderebilir, çorba seven insanlar sayesinde onlara iş bularak ve biraz da harçlık vererek bütün başarısızlıklarınıza rağmen 3 yıl Süper Lig'de başkanlık yapabilir ve şampiyon apoletli bir takımı cümle aleme rezil edebilirsiniz!

BURSASPOR BAŞKANLIĞI SATILIĞA ÇIKTI

Bu kadar ucuz muyduk?

250 Bin TL veren için evet…

Mesleğinizin ne olduğunun hiçbir önemi yok. Bu bedeli ödeyen herkes, Süper Lig’de şampiyon olmuş takımın başına başkan olarak geçebilir, takımı 3 yılda 400 milyon TL zarara sokabilir. İnat edip küme bile düşürebilir. Yeter ki canlıyı göstersin! Son sezon bunu gördük. Çok değil 1060 oy 159 bin TL yapıyor. 100 bin TL’de çorba dağıtsanız tamamdır…

150 TL’lik oylar, Bursaspor’un geleceği hiçe sayılıp 3 yıldır satın alınıyor. Demokrasi diyecekseniz doğru, demokrasi. 2016 yılında Ali Ay’a oy atan herkese saygım var. Ben buyum dedi, abdestimden şüphe etmeyin dedi, Bursa’nın ileri gelenleri adama kefil oldu. Ardından ilk seçimini 1691 oy ile kazanarak Bursaspor’un 25. başkanı oldu. Sonuç? 3 Haziran 2017’de Trabzonspor deplasmanında  az kalsın kalp krizi geçirecek olan Bursaspor taraftarı ligin son maçında küme düşmekten kıl payı kurtuldu!

Bütün camia nefret ve kin dolu söylemlerle Ali Ay’ı istifaya davet etti. Sosyal medya önde olmak üzere başımıza ‘iyi insan’ propagandasıyla geçen bu başarısız insan çıkıp bir de ne desin?
“Ders aldık” dedi…  İyi de kimden aldın? Zira sonraki sezonda da ders almış bir başkan değil, başarısız ve bedbaht yönetimden başka hiçbir şey göremedik.

Öyle bir ders almıştı ki Ali Ay… Neler mi yaptı bu aldığı derslerle?

Menajer hataları

Kendi şirketinde muhasebeci olan Hasan Parlakay’ın Bursaspor’da yönetici olmasının ardından servetine servet katması,

110 bin m2 arsa ve daireyi yöneticilik süresinde kısa sürede elde etmesi,

Kulübün her geçen gün biraz daha batması,

Pivot takım Yeşil Bursa’nın patır kütür küme düşmesi,

Kulüp televizyonun kapatılması,

Kulüp taşınmazlarını yangından mal kaçırır gibi üzerine geçirmesi,

Mali kongrenin göbeğinde ben de nasibimi almış olmak üzere yerel gazete yazarlarına, üç beş çorbacı ile saldırılar düzenletip gözdağı verilmesi,

Daha bitmeyen onlarca vicdana sığmayan başarısızlık, yolsuzluk ve vicdansızlıklar…

Mali kurulda gazetecilere saldırı diyorduk. Ali Ay’a sorsak asla o yaptırmamıştır bunu. O gün saldıran maşalar ile kişisel sebeplerdir bunlar onun için. Ama neyseki çıkarlar gün yüzüne çıktığında herkes gerçekleri görmeye başladı.

O gün mali kurulda bize saldıran insanlar, başarısız yönetimine rağmen  mahallelerinde Ali Ay’ı meşalelerle karşılayan, bir sonraki seçimde doğruları konuşan ve bugün haklı çıkan Selim Kurtulan’a da su şişeleri fırlatıp saldıran kişilerle aynı insanlardı.

Gerçekleri gizleyebilirsiz ama hiçbir zaman silemezsiniz.

Bugün utanan kişiler mali kurulda saldırıya uğrayan gazeteciler değil,

Kongre’de gerçekleri konuşan Selim Kurtulan da değil,

Birkaç kişi hariç, çıkarlarınız uğruna Ali Ay’ın fabrikasından çıkamayan sözde tribün liderleri! Bugün utanan sizlersiniz…

Ve sözüm size sayın 1060!

İlk seçimde denediniz, saygı duyarız. Daha sonra  Umre ve belediye iş yerlerinde personel kadroları uğruna tüm başarısızlıkları ve yolsuzluklarına rağmen Ali Ay’ı ağzınızdan eksik etmediniz. Küme düşmeden bir hafta önceye kadar fabrikasına gidip hala çıkar peşinde koşmaya devam ettiniz.

Son seçimde bu kadar başarısızlığa rağmen bu adamın peşinde koşan insanlar ne kadar Bursasporlu olabilir? Siz deplasmana gitseniz ne olur gitmeseniz ne olur?

Yıllardır kombine alan, forma alan, yemek yemeyip maç bileti alan çocuklardan sizin ne üstünlüğünüz vardı da kendinizi reis ilan ettiniz?

Bu başkan 1. kez denedi olmadı, 2. defa denedi yine olmadı. 3. sezonda 1060 oy ile futbol cahili insanı başımıza başkan diye çıkardınız ya… Kusura bakmayın da sizinkisi zevke giriyor!

Biz bu hafta küme düşmedik.

Batalla’ya saldıran insanlar için bile onurumuzdur diye pankart açıldı,

Gazetecilere saldıranlar da onurunuz,

Takım küme düştü, Batalla’ya, Harun Tekin’e, gazeticilere saldıran onurlu insanlar, bu takım sizin onurunuz değil mi?

Transfer tahtasını kaldırmayıp para yok diyen başkan, arazileri üstüne geçirirken para saçtı kimsenin yine gıkı çıkmadı. Bu adama gıkı çıkmayan 1060 ve tribün liderleri,  Bursaspor’un onuru bu kadar mı ucuzdu da gıkınız çıkmadı?

Artık küme düştük! Eğer karnınız doyduysa bırakın artık çıkarlarınızı Bursaspor’un üzerinde tutmaktan. Bu takımı düşüren sizlersiniz! İnsanın insandan hiçbir üstünlüğü yokken tribünde kongre’de gerçekleri konuşan insanlar dışında kimse çıkıp ağabeycilik, reisçilik, lidercilik oynamasın.

Üç kuruş için bütün şehrin psikolojisini bozdunuz, insanlara kalp krizleri geçirttiniz, gençleri, koca adamları ağlatıp itin köpeğin ağzına, ciğeri beş para etmeyen anadolu düşmanlarının ağızlarına kepaze ettiniz! Şehir kimin başkan, kimin lider, kimin çorbacı olduğunu çok iyi öğrendi. Bundan sonra geçin bir köşeye izleyin maçınızı.

Gürkan Güzelel

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER