Tahta Haftaya Açılıyor

Ptt 1. Lig’in başlamasına iki hafta kalmasına rağmen henüz açılmayan transfer tahtası için Mesut Mestan ve yönetimi zamanla yarışıyor.

Tahta Haftaya Açılıyor

Yönetim ve Ali Ay savaşı

Şampiyon Bursaspor’u cümle aleme rezil eden basiretsiz yönetim Ali Ay’ın ibra edilmemesiyle ilgili hukuksal süreç devam ediyor. Bursaspor yönetimi resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla konuyla ilgili şu şekilde konuştu: “Kulübümüzün 23.06.2019 tarihinde yapılan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısında,Ali Ay ve Yönetim Kurulu oy birliği ile ibra edilmemiştir. Aynı Genel Kurul’da, Ali Ay lehine Yönetim Kurulu tarafından alınan doğmuş ve doğacak gelirlere ilişkin yapılan temlik ve keşide ettikleri çekler oy birliği ile iptal edilmiştir. Ali Ay tarafından bahsi geçen Genel Kurul kararlarının iptali için açılan hukuk davasında, talep edilen tedbirler reddedilmiştir. Bunun üzerine aynı Yönetim Kurulu içinde yer alan 2.Başkan Cem Öztürk ve Mali Asbaşkan Adem Sakarya tarafından başka mahkemede, aynı mahiyette benzer dava açılarak, 23.06.2019 tarihinde yapılan Bursaspor Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu’nda alınan kararlara ilişkin; Yönetim Kurulu kararlarının iptaline ilişkin 7.madde ile Genel Kurul Toplantısında alınan bir önceki Yönetim Kurulu’nun  ibra edilmemesine ilişkin 8.maddenin,mahkeme tarafından tedbiren durdurulmasına karar verilmiştir. İlgili karar 01.08.2019 tarihinde Kulübümüze tebliğ olmuş, 02.08.2019 tarihinde de,Yönetim Kurulumuz tarafından ilgili tedbire ivedilikle itiraz edilmiştir.Yönetim Kurulu olarak,  Kulübümüzün menfaatlerini gözeterek, yaşanan ve yaşanacak süreçlerin takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz.”

Timsah hazırlıklarını sürdürüyor

PTT 1. Lig hazırlıkları için sürdürülen Afyon kampının 5. gününde şanlı Bursaspor sabah saatlerinde günün ilk çalışmasını gerçekleştirdi. Teknik Direktör Yalçın Koşukavak gözetiminde gerçekleşen antrenman yaklaşık 1 saat 45 dakika sürdü. Isınma hareketleriyle başlayan antrenman, koordinasyon ve çabukluk çalışmalarıyla devam etti. Timsah antrenmanın son bölümlerinde ise taktik çalıştı. Bursaspor akşam saatlerinde gerçekleştirdiği günün 2’nci antrenmanı ile hazırlıklarını sürdürdü.

“Birçok futbolcuyla anlaşıldı”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaspor'un gündemini değerlendirdi.  Bursaspor'un transfer yasağının kalkacağını ümit ettiğini belirten Başkan Aktaş, Aslında 2010 senesinde Bursaspor ,Türkiye şampiyonu olmuş Avrupada mücadele etmiş, bir sonraki sene ligi 3'üncü bitirmiş, UEFA'da mücadele etmiş, şehrimizin sembolü gururu ama maalesef son 5-6 yıllık süreçte ciddi borçlar var. Tahtayı açmak adına bizim büyük bir gayretimiz var. İçinde bulunduğumuz ekonomik ortam da var. Benim bu konuda gönlüm rahat, tüm gayreti ortaya koyuyoruz ama tabir yerinde ise bir kere düşmeye gör.  Rakamsal olarak ciddi sıkıntı var. Bunun bertaraf edilmesi adına Mesut (Mestan) başkanımız ve yönetimin ciddi gayretleri var açılması noktasında biz de ümitliyiz.  Ciddi sayıda futbolcu ile anlaşıldı. Belirli ödemeler yapıldığı gibi belirli taahhütler de alındı. Tamamen sıfırlanmadığ için otomatikman tahta açılmadı.  Biliyorsunuz bundan önce -6 puanla başlama cezası Avrupa transfer yasağı gelmesi söz konusuydu.  Frey'in borçları ile alakalı sıkıntılar oldu. Bununla alakalı bizimde katkımız oldu Allah'a şükür -6 puan şampiyonluk hedefi olan takım için ciddi kayıp, en azından o kısmı bertaraf etmiş olduk. Elde tutulan bekletilen oyuncular var, genç heyecanlı bir hocamız var ben sürecin aşılacağını düşünüyorum ama Bursalı iş adamlarımızın da desteğini katkısını bekliyorum diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER