Corona virüsünü kimler üretti ve ne için ürettiler?

Yaşadığımız bu zaman diliminde, artık ülkeleri küresel şirketler yönetiyorlar!

Amerika’daki teknoloji firmalarının merkez üssü olarak bilinen Silikon Vadisi‘nde yer alan şirketler öylesine büyük bir ekonomik güce ulaşmışlardır ki, bütçeleri bugün birçok orta büyüklükteki ülkelerin yıllık bütçesinden daha büyüktür.

  1. bu şirketler, isteseler kendilerine ülke satın alıp, markalarının ismiyle CEO’lar tarafından yönetilen devletler oluşturabilirler diyor Tweter hesabında bir vatandaş, Appleland, Googlistan, Microsofya isimli gibi.

    Zaten sanal dünyanın tek hakimleri onlardır. Devletler, istihbarat örgütleri her kim olursa olsun, bu sanal dünyada her devlet, her kurum, her kişi onların kontrolü altındadırlar.

George Orwell’in, Bin Dokuz Yüz Seksen Dört isimli Romanının, anti-ütopik dünyasında, totaliter bir merkezi tek Partiden söz edilmekte ve bu parti yönetiminde korku, propaganda ve beyin yıkama ile halkın ve hayatın manipüle edildiği anlatılmaktadır.

Aslında bu romanda bahsedilen tek parti, yukarıda da belirttiğimiz gibi küresel şirketlerin oluşturdukları ve dünyayı yöneten partidir.

Konunu daha fazla derinliğine inmeyeceğim. Şuan dünya gündeminin birinci sırasında olan Corona Virüsü ile ilgili düşüncelerimi paylaşacağım.

Corona virüsü, aslında küresel ilaç firmalarının laboratuarlarında üretilmiş bir virüstür. Şuan onlar bu virüsün aşısını veya tedavi edecek ilaçları da üretmişlerdir.

Bu virüsün üretilip insanlara bulaştırılıp ve medya aracılığıyla da neredeyse tüm dünyada panik oluşturulmasının birkaç sebebi vardır.

Birinci hedefleri Çin’in ihracatına darbe vurmaktır.

Çünkü Çin, birçok büyük şirketin ürettiği ürünlerin, sahtelerini veya kopyalarını üreterek ve çok daha ucuza dünyanın her yanında pazarlayarak bu şirketlere büyük bir darbe vurmuştur!

İşte Onlarda bu virüsle hem bunun intikamını almaktalar ve hem de Çin’in, bir süreliğini de olsa ihracatını engelleyeceklerdir. Bu virüsün, temas yoluyla bulaştığı açıklandı. Artık bir süre hiçbir ülke Çin’den bir şey almayacaktır.

Bir diğer hedefleri de, Virüsü dünya gündeminin ana konusu yaparak, insanların tüm dikkatlerini buna yöneltip, bundan önce gündemde olan ve onların rahatsızlık duydukları bazı konuların gündemden düşmesini sağladılar ya da insanlar bu virüs meselesine odaklanmışken normalde tepki gösterilebilecek bazı projelerini bu arada hayata geçirdiler.

  1. bu virüs için fazla paniğe gerek yok! Çünkü bu virüsü üretenler şuan amaçlarına ulaşmış gözüküyorlar. Kısa süre sonra, virüsü yok edecek veya bu hastalığa yakalanmış hastaları tedavi etmekte kullanılacak, imalatını yaptıkları ve şuan depolarında hazır bekleyen aşı veya ilaçları bütün ülkelere satıp trilyonları götüreceklerdir.

Sonuç olarak virüsü üretenlerde onlar, aşı veya ilaçlarını üretenlerde yine onlar.

Yıllar önce bir camcıyı tanımıştım. Yaramaz çocuklara bir çikolata parası vererek mahallede evlerin camlarını kırdırıyor, sonrada gidip parasını alarak camı kırılan bu evlerin camlarını takıyordu.

Şirketler, işte bu camcının taktiğini uygulamaktalar!

YORUM EKLE

banner46

banner40