Afganistan'da canlı bomba saldırıları art arda geldi

Afganistan'da terör saldırıları hiç durmuyor. Bu sabah tam üç farklı noktada patlama meydana geldi. Bunlardan ikisi NATO binası ve ABD Büyükelçiliğine yakın bir konumda gerçekleşti.

Afganistan'da canlı bomba saldırıları art arda geldi

Afganistan'da canlı bomba eylemleri maalesef bugün de devam etti. Sabah 3 ayrı canlı bomba saldırıları gerçekleşti. Hedefte NATO binası ve ABD Büyükelçiliği vardı.

Afganistan'ın başkenti Kabil ve Helmand vilayeti, terör saldırılarına hedef oldu.

Canlı bomba, Kabil'de diplomatik temsilciliklerin bulunduğu bölgedeki polis karakolu yakınlarında üstündeki patlayıcıları infilak ettirdi.

Resmi açıklamaya göre, en az bir can kaybı var. Hastaneye taşınan yaralılardan bazılarının durumu ağır.

Associated Press (AP) haber ajansı, patlamanın gerçekleştiği bölgede NATO'nun merkez binası ve ABD büyükelçiliği olduğunu bildiriyor.

Helmand vilayetinde ise Cumartesi sabahı peş peşe intihar saldırıları düzenlendi. Üç güvenlik görevlisinin hayatını kaybettiği patlamalarda birçok sivil de yaralandı.

Eyalet sözcüsü Ömer Zak, saldırılardan birinin bomba yüklü araçla yapıldığı bilgisini verdi.

Helmand'daki saldırıları Taliban üstlendi. On yıllardır çalkantıdan kurtulamayan Afganistan'da son senelerde terör örgütleri IŞİD ve Taliban etkinliğini artırmış durumda. İki örgütün geçen yıl düzenlediği saldırılarda binden fazla insan yaşamını yitirdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner11