Biden, Colifornia'daki silahli saldırının ardından bayrakların yarıya indirilmesi talimatı verdi

ABD Başkanı Joe Biden, Colifornia'nın San Jose bölgesinde 8 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırının ardından ülkedeki bayrakların yarıya indirilmesi talimatını verdi.

Biden, Colifornia'daki silahli saldırının ardından bayrakların yarıya indirilmesi talimatı verdi

Biden duruma ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, San Jose'deki saldırı konusunda Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve kendisinin bilgilendirildiğini belirtti.

8 kişinin hayatını kaybetmesine ve çok sayıda kişinin yaralanmasına yol açan olaya ilişkin detaylı bilgi almayı beklediklerini vurgulayan Biden, "Ancak kesin olarak bildiğimiz bazı şeyler var. 8 aile bir daha asla bir bütün olmayacak. Sevdikleri eve gelebilecek mi diye bekleyen çocuklar, aileler, eşler var." dedi.

"Bir kurşunla alınan her can, milletimizin ruhunu paramparça ediyor"

Biden, bayrakların yarıya indirilmesi talimatı verdi. Daha önce, Atlanta, Colorado, Güney Carolina, Indiana gibi yerlerdeki silahlı saldırılar nedeniyle bayrakların yarıya indirildiğini anımsattı ve "Yeter." mesajını verdi.

Biden, kongreyi silah düzenlemeleri ile ilgili yasalar konusunda bir an önce harekete geçmeye davet etti., "Bir kurşunla alınan her can, milletimizin ruhunu paramparça ediyor. Daha fazlasını yapabiliriz ve yapmalıyız." davetinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER