Danışıklı Dövüş

Amerika Birleşik Devleti'nin Las Vegas kentindeki müzik festivalinde saldırı gerçekleşti. Saldırıda 58 kişi hayatını kaybederken 515 kişi de yararlandı. Saldırıyı terör örgütü DAEŞ üstlenirken FBI ise saldırının herhangi bir terör örgütüyle bağlantılı olmadığını bildirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip'in bütün uyarılarına rağmen terör örgütlerini desteklemeye devam eden ABD, koynunda beslediği yılanın zehrine maruz kaldı.

Danışıklı Dövüş

ÜSTÜNDE DANS ETTİKLERİ MAYIN PATLADI

Avrupa ülkeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, terör örgütlerine yönelik “Adeta mayın üstünde dans ediyorlar” uyarısına kulak tıkamıştı ki bu onlara pahalıya mâl oldu. ABD'nin Las Vegas kentindeki müzik festivaline saldırı düzenlendi. Saldırıda son edinilen bilgiye göre 58 kişi hayatını kaybederken, 200'den fazla kişi de yaralandı. DAEŞ'in üstlendiği saldırıyı düzenleyen 64 yaşındaki Stephen Paddock ölü olarak ele geçirildi.

ABD TARİHİNİN EN KANLI SALDIRISI

ABD başta olmak üzere Almanya, Fransa ve Hollanda gibi ülkeler uzun zamandır DAEŞ, DHKP-C, PKK, FETÖ gibi terör örgütleriyle kuşatılmış durumda. ABD’nin pul koleksiyonu yapar gibi Türkiye'ye düşman terör örgütlerinin koleksiyonunu yapma merakı, 58 vatandaşının hayatına mâl oldu.  ABD ve Avrupa ülkelerinin aymazlık içinde hareket ediyor olmaları, kaçınılmaz sonu getiriyor.  Yaşanan bu saldırı, ABD’de tüm zamanlardaki en kanlı terör saldırısı olarak tarihe geçti.  

TÜRKİYE SALDIRIYA SESSİZ KALMADI

Türkiye, ABD'nin Las Vegas kentindeki müzik festivalinde düzenlenen saldırıyı kınadı. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, ABD'nin Las Vegas kentinde bir otelde düzenlenen açık hava konseri sırasında gerçekleştirilen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına yol açan silahlı saldırıdan büyük üzüntü duyulduğu bildirildi. Diğer yandan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “ABD'deki saldırıya ilişkin terör saldırısını şiddetle kınıyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER