Erikli'nin Kurucusu Nuri Nihat ASLANOBA Vefat Etti.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi de olan iş adamı Nuri Nihat Aslanoba'nın ölümü iş dünyasında üzüntüye neden oldu. Birçok sosyal sorumluluk projesine imza atıp, yaptığı yardım çalışmalarıyla gündeme gelen Aslanoba'nın, bugün Osmangazi ilçesi Pınarbaşı Mezarlığı'nda toprağa verildiği öğrenildi.

Erikli'nin Kurucusu Nuri Nihat ASLANOBA Vefat Etti.

Nihat ASLANOBA KİMDİR?

1 Mayıs 1937 yılında Bursa'da doğan Nuri Nihat Aslanoba, ticaret lisesini bitirip iş hayatına atıldı. Tahsil hayatı boyunca babasına ait lokantada ticaretle ilgili tecrübe edinen Aslanoba, baba mesleği lokantacılığı 1960 yılına kadar devam ettirdi. Aslanoba daha sonra su sektörüne yönelerek Erikli Su markasının temellerini attı. Ülke kalkınmasının ve geleceğinin eğitimden geçtiğine inanan Aslanoba kente bu alanda katkı sağladı. Aslanoba, evli ve üç çocuk babasıydı

Ab-ı hayat tabir olunan ve yaşamın başladığı suyu; asli sahibinden muvakkaten mülkiyetinde bulundurup varislerine devre mecburiyetle dar-I suale irtihal eden müteveffa Nuri Nihat ASLANOBA ailesine başsağlığı diler, kederli aile efradına sabr-ı cemil niyaz ederiz.

celal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER