Fille seçim sandığı taşıdılar!

Endonezya dünyanın en büyük seçimlerinden birini yaşıyor. Seçimde, 193 milyona yakın seçmen, 809 binden fazla sandık, toplam 245 binden fazla aday vardı. Konum ve coğrafyanın ortaya çıkarttığı lojistik sıkıntılar sebebiyle oy sandıkları fillerin ve atların sırtında ya da nehirlerde kanolar ile taşındı.

Fille seçim sandığı taşıdılar!

Dünyanın en büyük seçimlerinden birini yaşayan Endonezya'da 193 milyon seçmen oy kullandı. Seçimlerin en büyük özelliği ise 17 bin küçük adacıktan oluşan Endonezya'daki lojistik sıkıntılar. 

Coğrafi sıkıntılar sebebiyle oy sandıkları fillerin ve atların sırtında ya da nehirlerin üzerinde kanolar ile taşındı. Seçim afişlerinin asıldığı fillerin sırtında, 809 binden fazla seçim sandığı taşındı.

Kompas Tv kanalının, Polltracking şirketine dayandırdığı resmi olmayan sonuçlara göre Endonezya'daki devlet başkanlığı seçimlerinde, Endonezya Demokratik Mücadele Partisi üyesi, mevcut Devlet Başkanı Joko Widodooyların %56'sını alarak yarışı önde götürüyor. Ana muhalefet partisi Endonezya Hareketi Partisi Genel Başkanı Prabowo Subianto ise %43 oya sahip.

İlk kez devlet başkanlığı ve milletvekili seçimlerinin bir arada yapıldığı ülkede 20 bin 528 sandalye için, 245 binden fazla aday yarışıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER