Yanınızdayız Yunanistan

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu Yunanistan’ın Attiki bölgesinde meydana gelen sel felaketi nedeniyle Yunanistan Başbakan Yardımcısı Yannis Dragasakis ile bir telefon görüşmesi yaparak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yanınızdayız Yunanistan

Çavuşoğlu telefonla aradığı Yunanlı mevkidaşına, “Yaraların sarılması için üzerimize düşen ne varsa her zaman yapmaya hazırız. Bilgi verilirse biz de yardım çalışmalarında üzerimize düşeni yerine getirebiliriz. Komşu olarak her zaman yanınızdayız” dedi. Çavuşoğlu hayatını kaybedenler için başsağlığı dileklerini belirtti.

16 CAN KAYBI VAR

Çavuşoglu'na teşekkür eden Dragasakis, sel felaketine ilişkin son bilgileri de paylaştı. Dragasakis, 16 can kaybı olduğunu ifade etti. Dragasakis, yardım önerisini ise Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile görüşerek ileteceğini belirtti. Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu Yunan Başbakanı’na da sosyal medya aracılığıyla geçmiş olsun dileklerini ifade etti. Çavuşoğlu, twitter hesabından iki ülke bayraklarıyla birlikte hem Türkçe hem Yunanca olarak yaptığı paylaşımda şu ifadeye yer verdi: “Yunanistan’ın Attiki bölgesinde meydana gelen sel felaketi nedeniyle Yunan halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum. Türkiye olarak tüm imkanlarımızla her türlü yardıma hazırız.”

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER