Dünyanın en ilginç ölümleri

Dünyada yaşanan en ilginç ölümler. Biraz güldüren biraz düşündüren en önemlisi hiç hesap etmediğimiz ölüm nedenleri. En ilginç olanlarını sizlerle paylaşmak istiyorum.
 

İsveç kralı Adolf Frederick yemek yemekten ölmüş. 1971 de 61 yaşında etler,ıstakozlar,çorbalar ulunan sofrada bu yemekleri yedikten sonra 14 adet tatlı yiyor ve vefat ediyor. Can boğazdan gelir ama gider de hesabı.

Ölümle alay eden adamın şaşırtan ölümü

1998'de bir Fransız oldukça karmaşık bir intihar girişiminde bulunuyor. Bir deniz kıyısında yüksek yerde bir yamacın tepesine çıkıp  boynuna ip bağlamış. İpi de büyük bir kayaya bağlıyor. Akabinde zehri içerek kendini ateşe veriyor. Kurtulmak istemediğindeen dolayı işi şansa bırakmıyor. Uçurumdan atladığı anda kendine silahla ateş ediyor. Uçurumdan atlarken sıktığı kurşun adamı ıskalayıp boynundaki ipi kesiyor. Böylece adam suya düştüğünde ip asılı kalmıyor. Ateşe verdiği elbisesi suya düşünce sönüyor. Su soğuk olduğu için  şoka giriyor aldığı zehri de kusuyor. Ama ne oluyor dersiniz! Su aşırı soğuk olduğu için hipotermi (vücut ısısında aşırı düşüş) yaşadığı için bundan dolayı vefat ediyor.

Kendi etti kendi buldu

Kendini şifacı olarak tanıtan rahip Perry, aslında bir dolandırıcı. Seyircileri etkilemek için içi su dolu vaftiz küvetine giren Perry, eline mikrofonu alıyor ve bir anda elektrik akımına kapılarak hayatını kaybediyor. Perry’nin sonundan sorumlu kişi ise Perry’den başkası değil. Dolandırıcı rahip, toplantı öncesi mikrofondan gelen sesten rahatsız olmuş, fişin toprak hattını kesmişti.

Talihsiz koyun ve sahibi

1999'da 67 yaşındaki Betty Stobbs İngiltere'de motorunun arkasına bir koyun alıyor.Fakat koyun çok acıkmıştı. Sahibinin arkasında karnını doyurmak isterken dengeleri bozuldu ve 100 metre aşağı düşerek ikisi de öldü.

Meyve sıkacağı artık dayanamadı

70 yaşındaki ihtiyar delikanlı Ted tam bir spor ve sağlıklı yaşam tutkunu. Yapılı vücudunu steroidlere borçlu olan Ted’in hayattaki bir diğer tutkusu ise katı meyve sıkacağı… Yıllarca Ted’e hizmet eden makina kablosunun kısa devre yapması sonucu fazla ısındı ve birden patladı. Makineden yoğun bir duman çıkarken bu sırada Ted ölmüştü. Burada görünmeyen detay, makinenin patlamasıyla içinden fırlayan keskin bıçak. Bıçak doğrudan Ted’in şah damarını kesti.

Devamı yarın...

YORUM EKLE

banner124