Özel okulların geleceği için buluşacaklar

13 ülkeden 72 eğitimcinin katılımıyla yapılacak konferansta özel okulların geleceği ele alınacak. 'Avrupa'da özel okulların geleceği ve öğrenci katılımı' konulu konferans 11-12 Nisan'da gerçekleştirilecek. Konferans İstanbul Sepetçiler Kastı'nda gerçekleştirilecek.

Özel okulların geleceği için buluşacaklar

Avrupa Konseyi Ulusal Özel Okullar Dernekleri Birliği (ECNAIS) tarafından, İstanbul Sepetçiler Kasrı’nda ‘Avrupa'da özel okulların geleceği ve öğrenci  katılımı’ konulu bir konferans düzenlenecek. Avrupa ülkelerindeki ulusal özel okul dernekleri arasında işbirliği için 1988 yılında kurulan, Finlandiya merkezli dernek ECNAIS, 17 Avrupa Birliği üyesi ülkenin 21 özel okul derneğini temsil ediyor. Konferansın açılışı 11 Nisan’da ECNAIS Başkanı Rodrigo Queiroz E Melo, TÖZOK Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Dal ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’nın katılımıyla yapılacak.

13 ÜLKEDEN 72 EĞİTİMCİ KATILACAK
Türkiye’den Darüşşafaka Cemiyeti Başkanı M. Talha Camaş, Doğuş Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülşen Sayın ve Portekiz’den Paulo Lapas’ın konuşmacı olacağı konferansa; Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Hollanda, İngiltere, İtalya, Polonya, Portekiz, İspanya, Ukrayna, Yunanistan ve Türkiye olmak üzere 13 ülkenin özel okul derneklerinden 72 eğitimci ve 33 öğrenci katılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16