3. ASİAD Zirvesi Ankara'da gerçekleşti

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara'da bir otelde gerçekleştirilen ‘dijital dönüşüm’ temalı 3’üncü Ankara Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD) Zirvesi'nin açılışında yaptığı konuşmada, memur şehri olarak anılan Ankara'nın artık savunma sanayisi, uluslararası fuar merkezi ve sağlık turizmiyle öne çıktığını ifade etti.

3. ASİAD Zirvesi  Ankara'da gerçekleşti

Sağlık ve termal turizm yanında, Ankara'da yapımı süren iki şehir hastanesiyle 15 bin yatak kapasitesine ulaşılacağına işaret eden Baran, tüm bu sektörlerdeki gelişim için Ankara'dan yurt dışına direkt uçuşların önemli olduğunu dile getirdi.

“ANKARA İSTANBUL KADAR ÖNEMLİ”

Baran, şöyle konuştu: “10 aylık görevimiz boyunca her platformda bu konuyu dile getirdik. Bir ay önce Sayın Cumhurbaşkanımız bizi kabul etti. Kendisine konuyu arz ettik, çok ilgilendi. Bizim yanımızda THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı'yı aradı. İlker Bey de bizim meclis toplantımıza katıldı. Şu anda 4 destinasyonla ilgili müsaade aldık. Uçuşlar, ay sonunda başlıyor. Buralar, Berlin, Frankfurt, Viyana ve Amsterdam. Bunları yeni destinasyonlar bekliyor. Ankara, Türkiye'nin başkenti ve İstanbul kadar önemli bir şehir. Birçok şeyi hakediyor. İnşallah yeni hatlar da eklenecek.”

KÜRESEL HEDEFLER

ASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Eda Ersoy Tombakoğlu da ulaşımdan sağlığa, haberleşmeden eğitime kadar her alanda geçmişle kıyaslanamayacak yeni bir dönemin başladığını belirterek, “Akıllı robotlar, sensörler, 3B yazıcılar, dronelar, gelişmiş veri depolama ve analiz sistemleri ve daha birçok teknoloji bu dönüşümde kilit rol oynamakta. Fiziksel objelerin interneti sayesinde birbirleriyle konuşabilen akıllı ve bağlantılı sistemler var artık” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40