Alman turistleri kazanmalıyız

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Şube Başkanı Mehmet Akkuş, Alman turist sayısında 2016’ya göre yüzde 8’lik kayıp olduğunu söyledi.

Alman turistleri kazanmalıyız

“TÜRKLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞMEKTE”

Alman turist sayısındaki azalmanın en büyük sebebinin Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’in Türkiye’nin güvenilir bir ülke olmadığını açıklaması ve böylece tur operatörlerinin sigorta primlerinin artırması olduğunu belirten Akkuş, “Türkiye’de tatilini yapacak olan Almanlarda önyargının arttığını söyleyebiliriz. Almanya’dan Türkiye’ye gelecek turistlerde bir önyargı oluşmuş olabilir. Almanya’da yaşayan Türklere bu önyargının ortadan kalkması için büyük görev düşmektedir” dedi.

“SAYIDA DÜŞÜŞ YAŞANIYOR”

2018 yılında erken rezervasyonların belirli oranda artmasının umut vaat ettiğini açıklayan Akkuş, “2017 yılında Türkiye’ye gelecek Alman turist sayısı 3 milyonun biraz üzerinde olacak. 2018’de bu sayının 4 milyona yaklaşmasını bekliyoruz. Türkiye’nin Almanya’da tanıtımını yapan firmalar çok önemlidir. Geçtiğimiz yıllarda Almanya’dan İstanbul’a gelen turist sayısı çok artmışken, bu sayıda düşüş yaşandığını görmekteyiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER