Balkantürkevi basın toplantısıyla tanıtıldı

BALKANTÜRKSİAD mart ayının sonunda gerçekleştirdiği genel kuruldan bu yana geride kalan 6 aylık süreçteki çalışmalarını veBALKANTÜRKEVİ’yle ilgili gelinen son noktayı düzenlediği basın toplantısında kamuoyuyla paylaştı.

Balkantürkevi basın toplantısıyla tanıtıldı

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği, BALKANTÜRKEVİ’nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan, “Genel kurulda da belirttiğimiz gibi yönetim kurulu olarak bu dönem için belirlediğimiz 4 ana hedefin ilk sırasında BALKANTÜRKEVİ projesi vardı. Çok şükür bunu gerçekleştirdik. Yoğun emekler sonrasında büyük ölçüde tamamlanan ve her bir tuğlasında üyelerimizin katkısının olduğu BALKANTÜRKEVİ’nde sizleri ağırlamaktan son derece mutluyuz” dedi.

SLOGANA UYGUN İŞLER

Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte basın mensuplarıyla bir araya gelen BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan, mart ayında yapılan genel kuruldan bugüne yoğun bir çalışma dönemi geçirdiklerini ifade etti. Göreve geldiklerinde ‘Biz çok büyük bir aileyiz’ sloganını belirlediklerini belirten Tunakan, şunları söyledi: “Bu slogana uygun olarak farklı alanlarda önemli işler yapmış, bölgesine ve ülkemize değer katan iş adamlarımızın yer aldığı derneğimiz günden güne büyüyor. 450’ye yaklaşan üye sayımızla Balkanlar ve Bursa arasında ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda köprü olmayı sürdürüyoruz.”

“ÇALIŞMALARI HIZLANDIRDIK”

3-6 Ağustos 2017’de Belgrad’da 13. Yurtdışı Ekonomi Zirvesi’nden olumlu sonuçlarla döndüklerini söyleyen Tunakan, 14. Yurtdışı Ekonomi Zirvesini ise 18-22 Ekim tarihleri arasında Litvanya ve Letonya'da gerçekleştireceklerini belirtti. Sadece üyelerinin değil Bursa ile Balkanların da ticari gelişimlerine katkı sağlama hedefinde projeler ürettiklerinin altını çizen Tunakan, Balkantürk Ticaret Merkezi projesine de değindi. Tunakan, “Balkantürk Ticaret Merkezi projemizin hayata geçirilmesi için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Biliyorsunuz daha önceleri New York, Tahran, Dubai gibi yerlerde ticaret merkezleri açıldı. Biz Balkanlarda da açılması taraftayız. Bu amaçla çıktığımız yolda; çok önem verdiğimiz ve BTSO’nun da destekleriyle girişimlerini Bursa, Ankara ve Balkanlar nezdinde hızlandırdığımız bu projemizi bir an önce gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

18 SİNERJİ TOPLANTISI

BALKANTÜRKSİAD kurulduğundan bugüne 18 Sinerji Toplantısı yapıldığını belirten Tunakan, yakın zamanda 19. Sinerji Toplantısıyla bu geleneği sürdüreceklerini vurguladı. İstanbul 3. Havalimanı CEO’su Yusuf Akçayoğlu’nu konuk etmeyi planladıklarını belirten Tunakan, BALKANTÜRKSİAD’ın yakaladığı bu ivmeyi sürdüreceklerini sözlerine ekleyerek konuşmasını noktaladı. BALKANTÜRKSİAD Başkan Yardımcısı İskender İskenderoğlu ise Çalışma Grupları hakkında bilgilendirme yaptı. BALKANTÜRKSİAD olarak üyelerinin gelişimleri ile ilgili bilgi paylaşımları yapmak ve farkındalık artırmak için çeşitli çalışmalar yaptıklarını ifade eden İskenderoğlu, “Çalışma gruplarımızı oluşturduk ve aktif çalışan bu gruplarımızla Bursamızın ülkemizin ve Balkanların ekonomik potansiyelini güçlendirmek ve ticari olanakları geliştirmek amaçlı faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER