Daha ne bekliyorsunuz !

Halk, dolar yükselirken hızlıca etiketleri değiştiren zincir marketlerden aynı hızda fiyatları indirmelerini bekliyor.

Daha ne bekliyorsunuz !

Dolarda meydana gelen her artışta marketlerdeki ürün fiyatlarına yansıtılan zamlar vatandaşın belini büktü. Özellikle temel tüketim ürünlerine gelen zamlar vatandaşın sıkıntılı zamanlar geçirmesine neden olmakta. 

Dün akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TL mevduatlarına kur düzenlemesi geleceğini duyurmasının ardından dolar tarihi bir gerileme yaşamaya başladı. Gün içerisinde 18,40 olan dolar, 11,20 seviyelerine kadar geriledi.

MUHTARIN MAHALLESİNE ÇAĞRISI KARŞILIK BULDU  

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde bulunan Kızılcıklı Mahalle muhtarından örnek teşkil edecek davranış.  Bugün sabah saatlerinde, mahalledeki marketlerin fiyat etiketlerini aşağıya çekmemesi durumunda tepki vermek amaçlı 3 gün alışveriş yapmamaları konusunda çağrıda bulundu. Mahalle halkı çağrıya olumlu cevap verdi. Dolarda meydana gelen düşüş kadar fiyatlarda da aynı oranda düşüş beklediklerini belirten Celep, dolar düştüğüne göre marketlerde de aynı oranda fiyat indirimi beklediklerini aksi takdirde alışveriş yapmayacaklarını ifade etti. Marketlere sadece fiyat kontrolleri için gidildiği ve boş olduğu gözlemlendi.

Bu anlamlı tepkinin ülke genelinde de örnek teşkil etmesini umuyoruz.

DİKKATLER MARKETLERDEN GELECEK İNDİRİM HABERİNDE

Döviz kurlarında yaşanan her artışın fiyatlara yansıtılmasının ardından gözler yeniden marketlere çevrildi.

Doların değer kaybetmesiyle birlikte herkes, "Dolar artınca fiyat artışına gidenler, şimdi fiyatları düşürecek mi?" sorusunu sormaya başladı.

Halk, dolar yükselirken hızlıca etiketleri değiştiren zincir marketlerden aynı hızda fiyatları indirmelerini bekliyor.

Piyasalarda meydana gelen gelişmelerle birlikte perakende sektöründe de bazı adımlar atıldı. Marketlerde ürünlerin etiketleri değişti.

SÜTE BEŞ KURUŞ İNDİRİM

Bazı marketlerde kur artışlarıyla 1'er 2'şer lira zam yapılarak fiyatı 8,95'e kadar çıkan 1 litre süte 5 kuruş indirim yapılarak fiyat 8,90'a çekildi.

AKARYAKIT ZAMMINA KIRMIZI KART

Akaryakıta dün gece itibariyle yansıtılacak zamların Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarıyla birlikte durdurulduğu ve yaşanan düşüşün en kısa süre içerisinde pompa fiyatlarına da yansıtılacağı duyuruldu.
 

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2021, 17:21

Hüsniye Mollaoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER