Tarım fuarı kapılarını açtı

Bu yıl 15’incisi düzenlenen Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı, kapılarını açtı. 15 Ekim’e kadar sürecek olan fuar, 7 salonda ve 75 bin metrekare açık sergi alanında gerçekleşecek.

Tarım fuarı  kapılarını açtı

TÜYAP Fuar alanı, Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı’nı (BURTARIM 2017) bu yıl 15’inci kez ağırlıyor. 15 Ekim’e kadar sürecek fuarlar 7 salon ve 75 bin metrekare açık sergi alanında gerçekleştiriyor. Geçen yıl 48 ülkeden 305 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapan fuarlara bu sene 310 bin ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. Bu yılki fuara 420 firma ile bin 216 marka iştirak etti. Fuarlar, traktörden fidana, süt sağım sitemlerinden sulama sistemlerine kadar geniş ürün grublarını barındırıyor.

Her iki fuar, çeşitli ülkelerden iş adamlarına ev sahipliği yapacak. Ayrıca 78 şehirde organize edilen 2 bine yakın otobüsle, sektör ilgililerinin ve profesyonellerin fuara gelmeleri sağlanacak.

310 BİN ZİYARETÇİ BEKLENİYOR

Fuarın açılış konuşmasını yapan TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Bu fuarda tarımdaki bütün gelişmeleri göstereceğiz. Tarıma yeni katılan ne varsa bu fuarda bulmak mümkün. Fuara dünyanın çeşitli ülkelerinden binin üzerinde iş adamı gelecek. Geçtiğimiz yıl 48 ülkeden 305 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapan fuarın bu yıl da 310 bin ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. Bu yılki fuara 420 firma ile bin 216 marka katıldı” dedi.

“ÇİFTÇİ MUTLUYSA BİZ DE MUTLUYUZ”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, “Biz kurduğumuz TARIM A.Ş. marifetiyle çiftçiye elimizden geldiğince destek veriyoruz. Üreticimizin ürettiği meyve ve sebzeleri ihraç ederek çiftçimizin hakkının yenilmesinin önüne geçiyoruz. Çiftçimiz mutlu olursa biz de mutlu oluruz. Bu yıl fuara ilginin yoğun olduğunu görüyoruz. Fuara gelenler yeni teknoloji ürünleri tanıma fırsatı bulacaklar. Fuarın hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

BURTARIM’DAN YENİ TRAKTÖR TANITIMI

TÜMOSAN Genel Müdür Yardımcısı Serhun Olgun, bugün 15’incisi başlayan BURTARIM Fuarı için basın toplantısı düzenledi. Toplantıdaki konuşmasında TÜMOSAN’ın 41 yıllık geçmişe sahip olduğunu belirten Olgun, 2017’de yeni traktörlerini tanıtmaya hazırlandıklarını belirtti. Olgun, Bursalı çiftçilere özel geliştirdikleri ürünler sayesinde bu ilde en çok tercih edilen marka olmayı hedeflediklerini vurguladı.

FUARDA ÇİFTÇİLERLE BULUŞACAK

Bursa çiftçisinin ‘mekanizasyon’ konusunda oldukça ileri seviyede olduğuna değinen Olgun, “Bursa'daki çiftçilerimizin bağ bahçelerde kullanabileceği beş seri bahçe traktörü geliştirdik. BURTARIM Fuarında çiftçilerimizi yakından ilgilendirecek bir serinin tanıtımını gerçekleştireceğiz” dedi. TÜMOSAN olarak Bursalı çiftçilere en geniş ürün gamını sunduklarını aktaran Olgun, Bursa'da benzeri ürünleri yetiştiren ve aynı arazi tipine sahip çiftçilere özel, bağ bahçe segmentinde, ideal ölçülerde 4200, 5200L, 5200N ve 5200N serilerini geliştirdiklerini söyledi.

“İHTİYAÇLARI RAHATLIKLA KARŞILIYORUZ”

 Olgun, “Çiftçilerle gerçekleştirdiğimiz pazarlama ve iletişim faaliyetleri sayesinde onların beklenti ve ihtiyaçlarını rahatlıkla belirleyebiliyoruz. Özellikle Bursa, Adana, Gaziantep, İzmir ve Manisa'da yaptığımız çalışmalar sonucunda, çiftçilerin tarım alanlarına uygun dört silindirli 5200.4 modelini geliştirdik. Bu modeli ilk defa BURTARIM 2017'de çiftçilerle buluşturacağız ve onların da görüşlerini alarak modelimizi geliştireceğiz. 2018 yılında da seri üretime geçeceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40