Toroslar Edaş’tan, Şahinbey’e 2,3 milyon liralık yatırım

Toroslar Edaş’tan, Şahinbey’e 2,3 milyon liralık yatırım
Toroslar EDAŞ kesintisiz elektrik arzının sağlanması amacıyla, Şahinbey’de dağıtım merkezini alternatif yüksek gerilim hat irtibatları ile besleme projesini 2,3 milyon liralık yatırımla tamamladığını açıkladı.

Elektrik talebinin arttığı bu dönemde, kesintilerin önüne geçilmesini amaçlayan Toroslar EDAŞ, mart ayında başlanan Şahinbey ilçesi Nuripazarbaşı Mahallesi’ndeki dağıtım merkezini alternatif yüksek gerilim hat irtibatları ile besleme projesini 2,3 milyon liralık yatırımla tamamladı. 

2 BİN 776 HANENİN İHTİYACI KARŞILANIYOR

Şirketin konuyla ilgili yayımladığı yazılı açıklamad, “Söz konusu proje ile dağıtım merkezinin beslemesi alternatif hatlarla yapılarak, elektrik kesinti sayısı ve sürelerinin en aza indirilmesi için tüm tedbirler alındı. 2 bin 776 abonenin elektrik ihtiyacını karşılayan trafo merkezi yenilemesi ve hatların yer altına alınması işi tamamlanarak, elektrik kesintisi yaşanmaması adına alternatif hatlar ile tesis edildi. Mart ayında başlayan toplam 2 milyon 294 bin liralık bütçeli projeyle, 3,3 kilometre uzunluğunda çift devre yüksek gerilim kablosu döşenmesi ve dağıtım merkezi hücrelerinin yenilenmesi ile proje tamamlandı” denildi.

2014 yılından bu yana Gaziantep’te yatırımlarını sürdüren Toroslar EDAŞ, yeni ve teknolojik yatırımlarla elektrik hizmetinin kesintisiz sağlanmasını amaçlıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER