'Yerli otomobille eşit atlıyoruz'

Türk savunma sanayisinin önemli firmalarından Katmerciler'in Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Katmerci, yerli otomobil konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son derece özverili çalıştığını belirterek, "Esas teşekkürü Cumhurbaşkanımıza yapmamız lazım. Bu konunun ısrarla takipçisi oldu. Yerli otomobil ülkemize büyük bir ivme kazandıracak ve eşik atlatacak." dedi.

'Yerli otomobille eşit atlıyoruz'

Bir program için Bursa'ya gelen Katmerci, yaptığı açıklamada, son dönemde 4x4 taktik tekerlekli zırhlı araç Hızır, 4x4 zırhlı personel taşıyıcı Khan, kompozit seramik zırhlama sistemi Nefer, zırhlı ambulans, çok amaçlı insansız kara aracı, hibrit zırhlı araç gibi ürünler geliştirdiklerini söyledi.

“TEŞVİKLER MUTLU EDİYOR”

Türkiye'de son dönemde savunma sanayisinin önemli yol kat ettiğini anlatan Katmerci, "Savunma sanayisine ülkemizin çok ihtiyacı var. Savunma sanayisi, hemen hemen otomotivin bütün konularını kapsayan bir sektör olduğu için ekonomimize de büyük bir ivme kazandırıyor." dedi. Katmerci, savunma sanayisinin yeni iş imkanları doğurduğuna değinerek, "Hükümetimizin bu konudaki teşvikleri sanayicileri mutlu ediyor, sevindiriyor. Ülkemizde istihdam oluşmasına büyük rol oynuyor. Savunma sanayisi büyümenin yükselmesinde büyük etkileri olan bir sektör." ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER