Ambarlı Limanı'ndaki giriş pulu ücretini protesto ettiler

Ambarlı Limanı'ndaki giriş pulu ücretini protesto ettiler
AVCILAR'daki Ambarlı Limanı'nda hizmet veren Tüm Konteyner ve Lojistikçiler Derneği üyeleri, liman girişinde alınan giriş pulu ücretlerini protesto etti. Türkiye'de giriş pulu için ücret alan tek limanın burası olduğunu ifade eden Dernek Başkanı Yüksel Aras, "Türkiye'nin ithalat ve ihracatına katkı sağlayan esnaflarız ve bu alınan haksız ücretin kaldırılmasını istiyoruz. Haklı davamızda sonuç alana kadar protesto gösterilerimize devam edeceğiz" dedi.
Türkiye'deki Avcılar'daki Ambarlı Limanı'nda girişinde görev yapan TIR sürücüleri, tüm limanlar arasında sadece burada alınan giriş pulu ücretini protesto etti. Tüm Konteyner ve Lojistikçiler Derneği üyelerinin de destek verdiği eylemde Dernek Başkanı Yüksel Aras, basın açıklaması yaptı. Açıklamada verilen ücretin kendilerini zorladığını ifade eden Yüksel, sonuç alana kadar protesto eylemlerine devam edeceklerini kaydetti. Aras, "Bugün burada Ambarlı Liman girişinde haksız yere alınan liman giriş pulunu protesto etmektir. Türkiye'de toplam 27 liman vardır. İrili ufaklı bütün limanları hesapladığınız zaman 180 adet liman bulunmaktadır. Bu limanların hiçbirinde nakliyeciler için giriş ücreti alınmamaktadır. Ambarlı'daki 4 tane limanın birleşip kurmuş oldukları şirket 15 yıldan beri burada emek veren burada iş yapan arkadaşlarımızın, firmalarımızın yılda 2 bin 650 lira ücret talep etmektedir. Son 3 ayda akaryakıt, yedek parça masraflarımız yüzde 100'den fazla artmıştır. Sırtımızdaki yük her geçen gün artmaktadır. Bizler Türkiye'nin ithalat ve ihracatına katkı sağlayan esnaflarız ve bu alınan haksız ücretin kaldırılmasını istiyoruz. Haklı davamızda sonuç alana kadar protesto gösterilerimize devam edeceğiz" dedi. 
Esnaf Zeki Cihangir de MTV ödemesiyle eşdeğer bir ödeme yaptıklarını, esnafın bu ödemeyi yaparken zorlandığını ifade ederek "Bizden istenen para bugün devletin MTV için istediği paraya eş değer. Bizler zaten motorlu taşıt vergimizi ödemekte zorluk çekiyoruz. Artı bir tane de böyle ödeme istiyorlar. Esnaf bunu ödemekte zorlanıyor. Türkiye'nin hiçbir limanında bu uygulama yok. Sadece bu limanda var bu uygulama" diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER