Darıca Cami Mah.de 326 m² dubleks daire icradan satılıktır

Kocaeli İli, Darıca İlçesi, DARICA Ş. Mahalle, 1804 Ada, 13 Parsel,A Blok Bodrum+Zemin+1+Çatı Kat 3 Nolu Nolu Bağımsız Bölümdür. Taşınmaz Kocaeli İli, Darıca İlçesi Cami Mahallesi Niyaz Sokak No:2/3A da, 1804 Ada 13 numaralı Parselde bulunmaktadır.

Darıca Cami Mah.de 326 m² dubleks daire icradan satılıktır

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Kocaeli İli, Darıca İlçesi, DARICA Ş. Mahalle, 1804 Ada, 13 Parsel,A Blok Bodrum+Zemin+1+Çatı Kat 3 Nolu Nolu Bağımsız Bölümdür. Taşınmaz Kocaeli İli, Darıca İlçesi Cami Mahallesi Niyaz Sokak No:2/3A da, 1804 Ada 13 numaralı Parselde bulunmaktadır. Parsel aynı zamanda Doruk ve Koçyiğit sokağa da cephelidir. Bina 1 Bodrum kat, Zemin Kat ve 1 Normal Kat ve Çatı katından oluşmaktadır. Binada inşai faaliyetler tamamen bitmiş, Taşıyıcı sistemi, duvarları ve çatısı tamamlanmış, duvarları sıvanmış ve ısı yalıtımı yapılmış ve boyalı haldedir. Hali hazırda iskan edilmektedir. Net inşaat alanı 321 m2 brüt İnşaat alanı 386 m2'dir. Daire çelik kapılıdır. Daire içerisinde zemni kaplaması laminat parke, ıslak hacimler ve ara holler fayans kaplmadır. Tüm odaların amerikan panel kapı ve PVC pencereleri vardır. Isınma sistemi doğalgaz iledir. Tüm hacimlerde petekler mevcut ve kombisi vardır.Dubleks merdiven basamak ve korkulukları ahşap kaplamadır. Teras balkonda zemin seramik kaplıdır. Teras üzeri ahşap malzeme ile kapatılmıştır.Parsel üç sokağa cepheli, TEM karayoluna, E5 karayoluna, Sabiha Gökçen Hava Limanına, Gebze DDY Tren İstasyonuna yakındır. Çevresinde konut ve ticari işyerleri yapılaşması vardır. Tüm altyapı ve Belediye hizmetlerinden yararlanan alım satım kabiliyeti olan, şehir merkezine yakın, Okul, hastane gibi yapılara ulaşımı kolay bir konumdadır.
Arsa Payı 223/2198
İmar Durumu 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında 1804 Ada 13 numaralı parselin Konut alanında kaldığı ve Ayrık Nizam 2 Kat, Taks:0,40 Emsal: 0,80, ön ve yan bahçe çekme mesafeleri 3 er m olduğu tespit edilmiştir
Kıymeti 1.398.747,73 TL
KDV Oranı KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler Dosyada mevcut tapu kaydı örneği gibidir.
1. Satış Günü 28/09/2021 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü 26/10/2021 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : Gebze Adliyesi 1. Kat B Blok 116 nolu Mezat Salonu Gebze KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4393 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/07/2021 * İş bu satış gazete ilanı tebliğ yapılamayan tüm ilgililere ve taraflara tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur. DİKKAT: İhale Katılımcıları ve Muhtemel Alıcıları tüm açıklamaları, şerh-irtifak-beyanlar hanesindeki bilgileri ve neticelerini baştan kabul etmiş sayılırlar.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER