'Kalbime gömerim o zaman' şarkısıyla ünlenen Gökçe Kırgız talihsizliklerle savaşıyor

2000'li yılların unutulmaz şarkılarından olan Kalbime römerim o zaman parçasıyla ünlenen Gökçe Kırgız, piyasaya tutunmak için verdiği çabayı anlattı. Müzik piyasasında oldukça byük talihsizlikler yaşan Kırgız, silinmemek için kendi adı ve soyadını çalanlarla bile boğuşuyor.

'Kalbime gömerim o zaman' şarkısıyla ünlenen Gökçe Kırgız talihsizliklerle savaşıyor

Gökçe Kırgız lise son sınıf öğrencisiyken yaptığı parçasıyla uzun süre oldukça fazla dinlenmişti. Ancak o döenm yaşı küçük olduğundan klip çıkaramayan Kırgız, şimdi ise beste ve müziğini kaybetmemek için davalarla uğraşıyor, aı ve soayıdını değiştirip Gökçe Kırgız yapan müzisyenlerle uğraşıyor.

1989 yılında doğan Kırgız şarkısını çıkardığı yıllarda lise son sınıf öğrencisiydi. Bu nedenle albüm çalışması yapamadı ancak Türkiye onun şarkısını hala dinlemeye devam ediyor. 'Herkesin dinlediği kız' olarak anılan Gökçe Kırgız 2009 yılında ana haber bültenlerinde konuşuldu.

Lise yıllarından sonra yeni şarkılarını da yayınlayan Gökçe Kırgız'ın albüm yapması bekleniyordu ancak genç kadın talihsizliklerden kurtulamadı. Herkesin albüm beklediği yıllarda Kırgız adına açılan dava sonrasında 'Kalbime Gömerim O Zaman' isimli şarkısının söz haklarını kaybederken bestesini almayı başardı.

MÜYAP 2007 yılı verilerine göre Ferhat Göçer'in 'Cennet' isimli şarkısından sonra en çok dinlenen isim olan Gökçe Kırgız şimdilerde yeni bir dava açmaya hazırlanıyor. DJ. Suat Ateşdağlı ile bir şarkı yapan ve Gökçe Kırgız ismiyle çıkan şarkıcının esas adının Merve Doğan olduğunu ancak kendi adını kullandığını iddia eden genç şarkıcı 'İsmimi de çalın. Sizi beslemeye gelmişim dünyaya' notuyla bu paylaşımı yapmıştı.

Gökçe Kırgız ismiyle tanınan hatta Bülent Ersoy'la çıktığı bir programda 'Kalbime Gömerim O Zaman' şarkısını söyleyen kişinin kendisi olduğunu ifade eden Merve Doğan'ın Gökçe Kırgız ismiyle açtığı sitede de aynı iddia yer alıyor. Gerçek Gökçe Kırgız ise konservatuvarda yüksek lisans yapıyor. Geçtiğimiz yıl evlenen Kırgız, daha önce verdiği bir röportajda müzikten asla kopamayacağını anlatmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner11