Kar bastırdı, hazırlıksız yolcular şortla yakalandı

Konya'da dün beklenmedik bir olay gerçekleşti. Bir anda bastıran yağmur önce dolu sonra da kara dönünce yollar kapandı, sürücüler yolda kaldı. Bastıran karla mücadelede şortla yola çıkanlar ise ilginç görüntüler ortaya çıkardı.

Kar bastırdı, hazırlıksız yolcular şortla yakalandı

Konya Antalya yolu arasında aniden kar bastırınca yolcular neye uğradıklarını şaşırdı. 

Seydişehir ilçesinde akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış yüksek kesimlerde kar ve dolu olarak etkisini gösterdi. Konya Antalya karayolu üzerinde bulunan 1825 rakımlı Alacabel mevkiinde sürücüler kar yağışı nedeniyle zor anlar yaşadı. Kar ve doluya hazırlıksız yakalanan sürücüler araçları ile karayolu üzerinde ilerlemekte güçlük çekerken onlarca araç ise yolda kaldı.

Konya Antalya yolunda kar yağışı

Yolda kalan araçların içerisinde bulunan ve Antalya’dan dönen sürücü ve yolcuların üzerlerindeki şort ile kar ve dolu birikintilerini temizleyerek araçlarını kurtarmaya çalışmaları ilginç görüntü oluşturdu. 

Öte yandan, Karayolları ekipleri kara saplanan araçların çıkarılmasına yardımcı oldu. Kar ve dolu yağışına ilk yakalananlardan olan ve aracını kaydıran Taner Polat Antalya’dan Konya’ya gittiğini söyleyerek, “Aniden yağış bastırdı, 20 dakika içerisinde bu hale geldi. Yol kenarında devam ederken böyle kenara düştük” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER