"Malım mülküm gitse böyle üzülmezdim!"

Tekirdağ'da akıl almaz bir olay gerçekleşti. Evine gelen adam bahçesinden çıkan bir köpeği görerek umursamadan yanından geçip gitti. Ahırına hayvanlarına bakamya gittiğinde görüdğü manzara karşısında şok oldu.

"Malım mülküm gitse böyle üzülmezdim!"

Malkara'da bir kişi evinin bahçesindeki çok sayıda tavuk ve hindiye saldırıp hepsini telef eden sokak köpeklerinden yakındı. Hayvanları telef olan adam "Malım mülküm gitse böyle üzülmezdim!" dedi.

Edinilen bilgiye göre, Yeni Mahalle İmam Hatip Anadolu Lisesi arkasında bulunan Adnan Yuvarlak’a ait çiftliğin bahçesinde bulunan tavuk ve hindilere başıboş köpekler saldırdı. Çiftliğe gitmek üzereyken giriş kapısının altından çıkan köpeği gören çiftlik sahibi Adnan Yuvarlak, tavuk ve hindilerinin telef olduğunu görünce büyük bir şok yaşadı. 
 

Geriye tek bir tavuk kalmış

Büyük bir üzüntü içinde olduğunu ifade eden Adnan Yuvarlak, kümeste 50 hayvanının telef olduğunu, sadece bir tavuğunun sağ kurtulduğunu söyledi. Belediyenin başıboş köpeklere çözüm bulması gerektiğini kaydeden Yuvarlak, "Çiftliğime hayvanlarımı dolaşmaya gelirken kapının altından köpek çıktı. Geldim kümese baktım ne tavuğum kalmış, ne de hindim. 50 tane can gitti, yazık değil mi bu hayvancıklara" diye konuştu. 
 

"50 bin lira kaybetsem bu kadar acımazdım" diyen Yuvarlak, "Belediyeye sesleniyorum; bu sokak köpeklerine bir çözüm bulunsun. Üzüntüm çok büyük. Malımı mülkümü çalsalar bu hayvanlara üzüldüğüm kadar üzülmezdim. Yazık günah bu hayvancıklara, gözüm gibi baktım onlara, hepsi neşe kaynağımdı. Olmaz böyle bir şey kaymakama kadar şikayet edeceğim" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER