MKYK üyesi Mücahit Birinci'den Engin Özkoç'a suç duyurusu

MKYK üyesi avukat Mücahit Birinci Engin Özkoç hakkında açılmış soruşturma var.

MKYK üyesi Mücahit Birinci'den Engin Özkoç'a suç duyurusu

Geçtiğimiz yaz peş peşe gelen yangınlar ulusal bir felakete dönüşmüş ve binlerce hektar ormanlık alan küle dönmüştü. PKK'nın ormanları yaktığı anlaşılmış ve çıkardıkları büyük yangınlar sebebiyle Türkiye komşu ülkelerden yangın uçağı talep etmişti. Yaklaşan yaz ayları ile birlikte Engin Özkoç'un belli aralıklarla 'Yaz mevsimi yaklaşıyor. Yangın Söndürme uçakları alındı mı?' paylaşımının arkasından Hatay'da yangın çıkması sonucu tepkiler yükselirken, MKYK Üyesi Mücahit Birinci elindeki fotoğraflar ve belgelerle müvekkili adına Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğunu sosyal medya hesabından duyurdu.

MKYK üyesi Mücahit Birinci'nin gazetemize verdiği bilgiye göre yapılan suç duyurusu Orman yangını ile ilgili olmadığı, Engin Özkoç'un Fetö ilişkisi ile ilgili, 6 ay önce, belge ve bilgileri Av. Mücahit Birinci'nin müvekkili adına Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına belgelerin teslim edildiği öğrenildi. Engin Özkoç hakkında soruşturmanın da açıldığını söyleyen Mücahit Birinci, konu araştırılmalı dedi.

Birinci, "Yahu bu zat hakkında bildiklerimizi belgeleriyle Cumhuriyet Başsavcılığına teslim ettik. Fotoğraflar ve FETÖ iletişimi ile ilgili bilgi ve belgeleri dosyaya vekil sıfatıyla koyduk. Memlekete hizmet için yaptık. Geçmiş olsun Hatay..." 

MKYK üyeliği dışında ayrıca avukat olan Mücahit Birinci'nin Twiter paylaşımı..

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2022, 15:25

pınar aydın

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124