Orhangazi Muradiye'de 106 m2 dükkan icradan satılıktır

T.C. ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ 2019/238 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Orhangazi Muradiye'de 106 m2 dükkan icradan satılıktır

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Söz konusu taşınmaz Bursa İli,Orhangazi İlçesi,Muradiye Mahallesi,İznik 1 Nolu Sokak, Baba Dostu İbrahim Apartmanı,No:9 adresinde 131 Ada 23 Parsel,Zemin kat,13 Nolu bağımsız bölüm niteliği Depo olan,42/456 arsa paylıdır.13 Nolu bağımsızbölümün bulunduğu zemin kat, 4 normal kat ve çatı katı olmak üzere toplam 6 katlı B.A karkas nitelikte yapılmıştır.Onaylı Ruhsat Projesinden alınan veriler ve yerinde yapılan ölçümlerde 13 nolu Bağımsız bölümün net kullanım alanı 96 m2,brüt kullanım alanı 106 m2 olarak hesaplanmıştır.Niteliği Depo olan taşınmaz; dükkan alanı, ofis ve wc mahallerinden teşkil edilmiş olup, dükkan alanı ve ofisin zemin kaplamaları seramik kaplamadır. Wc alanı zemin ve duvarları seramik kaplamadır. Taşınmazın cephesinde camlı alüminyum vitrin cam uygulaması bulunmaktadır. Giriş kapısı camlı alüminyum profildir. Taşınmazın batı cephesi pencerelerinde ferforje uygulaması bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina dış duvar yüzeyleri sıva üzeri boyalı olup, pencere kenarlarında ve bina köşelerinde söve uygulaması bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu ana yapının giriş kapısı camlı ferforje demir profildir. Konu taşınmazın içinde bulunduğu parselde zemin katlar ticari, diğer katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle bitişik nizam 4-5 katlı yapılmıştır. Taşınmaz ilçe merkezine yakın konumda olup kuş uçuşu belediye binasına yaklaşık 300 m şehirlerarası ulaşım yoluna ise yaklaşık 60 m mesafededir. Taşınmazın elektrik ve su abonelikleri mevcut olup, belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Yüzölçümü 106 m2
Arsa Payı 42/456
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam beş ( B - 5 ) katlı konut alanında kalmakta olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti 325.000,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü 24/05/2021 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü 24/06/2021 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Orhangazi Adalet Sarayı Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Söz konusu Taşınmaz Bursa İli,Orhangazi İlçesi,Muradiye Mahallesi,Kasımbabalı Recep Sokak, Baba Dostu İbrahim Apartmanı,No:9 adresinde 131 Ada 23 Parsel, Zemin kat,14 nolu bağımsız bölüm,niteliği Depo olan,kat irtifakı bulunan, 44/456 arsa paylıdır.14 Nolu bağımsız bölümün bulunduğu zemin kat, 4 normal kat ve çatı katı olmak üzere toplam 6 katlı B.A karkas nitelikte yapılmıştır.Onaylı Ruhsat Projesinden alınan veriler ve yerinde yapılan ölçümlerde 14 nolu bağımsız bölümün net kulanım alanı 121,50 m2 brüt kullanım alanı 134 m2 olarak hesaplanmıştır.Niteliği Depo olarak kullanılan taşınmaz; dükkan alanı mahallerinden teşkil edilmişolup, dükkan alanının zemin kaplamaları seramik kaplamadır. Tavan duvar birleşimlerinde kartonpiyer uygulaması bulunmaktadır. Taşınmazın kuzey cephesinde camlı alüminyum vitrin cam uygulaması bulunmaktadır. Giriş kapısı camlı alüminyum profildir.Taşınmazın batı cephesi pencerelerinde ferforje uygulaması bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina dış duvar yüzeyleri sıva üzeri boyalı olup, pencere kenarlarında ve bina köşelerinde söve uygulaması bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu ana yapının giriş kapısı camlı ferforje demir profildir. Konu taşınmazın içinde bulunduğu parselde zemin katlar ticari, diğer katlar mesmen olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle bitişik nizam 4-5 katlı yapılmıştır. Taşınmaz ilçe merkezine yakın konumda olup,kuş uçuşu belediye binasına yaklaşık 300 m, şehirlerarası ulaşım yoluna ise yaklaşık 60 m mesafededir. Taşınmazın elektrik ve su abonelikleri mevcut olup, belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Yüzölçümü 134 m2
Arsa Payı 44/456
İmar Durumu 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam beş ( B - 5 ) katlı konut alanında kalmakta olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti 375.000,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü 24/05/2021 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü 24/06/2021 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Orhangazi Adalet Sarayı Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/238 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/03/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER