Sivas Merkez'de 2+1 daire icradan satılıktır

T.C. SİVAS İCRA DAİRESİ 2020/520 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Sivas Merkez'de 2+1 daire icradan satılıktır

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN Özellikleri Sivas İl, Merkez İlçe, Çayyurt Mahallesi , 72 Ada, 19 Parsel,4. Kat 8 nolu bağımsız bölüm sayılı mesken vasfında taşınmaz; Ana taşınmaz bir zemin 4 normal katlı olarak inşaa edilmiş , mesken 4. kattadır. Mimari projeye göre 2 oda 1 salon, 1 mutfak 1 banyo 1 WC 1 antre 1 hol ve 1 balkondan meydana gelmekte 101 m2 bürüt 82 m2 net kullanım alanına sahiptir. Mutfak tabanları seramik, duvarlar alcı ve boyalıdır. Yatak odası tabanı laminat parke , duvar ve tavanlar alçı ve boyalıdır. Banyo tabanı seramik, duvarlar 140 cm yüksekliğine kadar seramik üzeri sıva ve badanalıdır. Kapı kanat ve kasaları eski ahşap kanat ve kasadır. Yıpranma oranı %50'dir.
Adresi Çayyurt Mahallesi Mevlana Caddesi N:18 D:8 Sivas
İmar Durumu Blok nizam 6 kat imarlıdır.
Arsa Yüzölçümü 430,45 m2
Arsa Payı 18/170
Kıymeti 175.000,00 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydı gibidir.
Hissesi : Tam
1. Satış Günü 08/06/2021 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü 08/07/2021 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Gültepe Mahallesi, Sivas Adliyesi Sivas İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu Sivas Merkez
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/520 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur
7- İşbu satış ilanı taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı ilgililerin tümüne tebliğe gönderilmiş olup tebliğ edilemeyen ilgililer bakımından İİK 127 maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER