T.C. TİRE İCRA DAİRESİ 2020/285 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. TİRE İCRA DAİRESİ 2020/285 TLMT.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri İzmir İl, Tire İlçe, Yeni mah Ayazma mevkii 1337 Ada, 2 Parselde kayıtlı E Blok 1 nolu bağımsız bölüm mesken. Borçlu adına tam paylı tescillidir. Güneyden Erol Furtuna caddesine cephelidir. Çevre parsellerde yoğun yapılaşmalar henüz yoktur. Yeni yapılaşmaların yoğun olarak devam etmekte olduğu görülmektedir ve özellikle yeni stadyumun yapımından sonra bölgede gelişmeler devam etmektedir. Her türlü alt yapı ve belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. 2 katlı 27 bloktan oluşan sitedir. Bağımsız bölümler kat irtifaklı tapuludur ve mesken niteliğindedir. Taşıyıcı betonarme kolon ve kirişleri bulunmaktadır. Döşemesi betonarmedir. Duvarlarında tuğla yapı malzemesi kullanılmıştır. Birbirine bitişik 5 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Asansörü yoktur. Bina iç ve dış cepheleri sıvalı ve boyalı vaziyettedir. Betonarme karkas yapılar sınıfına girmektedir. Dubleks Mesken niteliğindedir. Bodrum kat 48,50 m² yüz ölçüme sahip olup depo olarak kullanılmak üzere inşa edilmiştir. Tek bölmeden oluşmaktadır. Sıvalı ve boyalı olup zemini seramik ile kapladır. Zemin katta salon, mutfak, banyo ve 1 balkon bulunmaktadır. 1.katta ise 3 oda, 2 banyo ve 1 balkon mevcuttur. İç ve dış cepheler sıvalı ve boyalı vaziyettedir. Kapıları amerikan model olup pencereleri PVC doğramadır. Zemin döşemesi laminant parkedir. Isınma tipi doğalgazdır. Salon ve mutfak birleşik kullanıma sahiptir. Mutfakta dolaplar ve tezgah mevcuttur. Banyoda duşakabin, banyo dolabı klozet mevcuttur. Merdiven korkulukları aliminyum doğrama , tavanda kartonpiyer mevcuttur. Balkon korkuluk camları takılmış vaziyettedir. Satış kabiliyeti yüksektir.
Adresi Atatürk mah Erol Furtuna Cad. 5 kapı nolu
Yüzölçümü 5.552,78 m2
Arsa Payı 1/27 ( karşılığı 205,65 m²)
İmar Durumu : (31 L1 C ) imar paftasında sitevari yapılaşmalara izinli yerlerdendir. Mimarlık hizmetlerine esas olan sınıfı 3, grubu ise B dir.
Kıymeti 450.000,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler Yönetim planı: 22/10/2015, Tire 1.AHM nin ihtiyati tedbiri bulunmaktadır. İhtiyati Tedbiri kaldırmak ihale alıcısına aittir.
1. Satış Günü 17/05/2021 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü 14/06/2021 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Tire Belediyesi hizmet binası meclis ve nikah salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/285 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/03/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER