25 yıl sonra Yeniden düğün

Yıllardır kiloları sebebiyle yürümekte dahi güçlük çeken obezite hastası iki kadın, ameliyat sonrası sağlıklarına kavuştu.

25 yıl sonra  Yeniden düğün

25 yıl önce evlenen ve obezite sebebiyle gelinlik giyemeyen Yeter Karaboğa bir yıl önce Uzman Dr. Hacı Murat Çaycı tarafından morbid obezite ameliyatına alındı. Ameliyat öncesi 135 kilo olan Yeter Karaboğa bir yılda 55 kilo vererek 80 kiloya düştü. Obezite hastalığını aşan Yeter Karaboğa, eşi Sadullah Karaboğa ile düğün yapmaya karar verdi.

 

“HAYALİMİZ GERÇEKLEŞTİ”

25 yıl sonra hayallerini gerçekleştiren 2 çocuk babası Yeter Karaboğa, “Benim hayalim hep gelinlik giymekti, hayalim gerçekleşti. 11 ay önce 135 kiloydum şu anda 80 kiloyum. Eşimle hayalimiz, benim gelinlik giyip düğün yapmamızdı. Hayalimizi gerçekleştirdik. Bundan sonra sağlıklı yaşamak ve çocuklarımızın düğünlerini görmek istiyorum” dedi. Obezite şikayetiyle doktora giden Yasemin Aydın ise genç yaşta aldığı fazla kilolar yüzünden sağlığını kaybetmek üzereydi. Uzman Dr. Hacı Murat Çaycı ile tedavi sürecine başlayan Yasemin Aydın bir yıl önce morbid obezite ameliyatına girdi. Ameliyatı başarılı geçen Yasemin Aydın bir yılda 70 kilo verdi.

“SAĞLIKLI YAŞAMAK İSTİYORUM”

Mustafa Aydın ile 7 sene önce evlenen Yasemin Aydın aşırı kilolu olduğu için gelinlik giyememişti. Sağlığına kavuşarak kilo veren Yasemin Aydın da Yeter Karaboğa ile beraber çifte düğün yapıp gelinlik giydi. 7 yıl sonra kendi düğününde konuşan Yasemin Aydın, “Ben yedi yıllık evliyim, aşırı kilolu olduğum için istediğim gelinliği giyememiştim. 11 ay önce ameliyat oldum ve şimdi gelinlik giyip hayallerimi gerçekleştiriyorum. Ameliyattan önce 140 kiloydum şimdi 70 kiloyum, bundan sonra sağlıklı mutlu yaşamak istiyorum, çocuk istiyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER