Adana'ya şehit ateşi düştü

Hakkari'de üs bölgesine yıldırım isabet etmesi sonucu şehit olan Uzman Onbaşı Bünyamin Çabuk'un acı haberi, Adana'da yaşayan ailesine verildi.

Adana'ya şehit ateşi düştü

Olay, dün gece Hakkari ile Çukurca ilçesi arasında bulunan yol güvenliğinin sağlandığı Davuş Tepe Üs Bölgesi'nde meydana geldi. Hakkari ve çevresinde yağmur etkili olurken, üs bölgesine yıldırım isabet etmesi sonucu 2 asker şehit oldu, 13 asker de yaralandı.

Şehit askerlerden Uzman Onbaşı Bünyamin Çabuk'un acı haberi, Kozan'a bağlı Ağlıboğaz Mahallesi'nde yaşayan ailesine verildi. Göreve 2018'de başladığı ve bekar olduğu öğrenilen şehit Çabuk'un acı haberini evinde alan anne Feriha Çabuk, gözyaşı döktü. Şehit annesi Çabuk'u yakınları ve komşuları teskin etti.

Acı haberi ayakkabı boyarken aldı

Kozan'da yıllardır ayakkabı boyacılığı yapan baba Ünlen Çabuk da oğlunun acı haberini ayakkabı boyarken aldı. Şehadet haberiyle gözyaşı döken baba Çabuk, bulunduğu bölgeye yakın eczaneye alınarak sakinleştirilmeye çalışıldı. Şehit Uzman Onbaşı Bünyamin Çabuk'un evine Türk bayrakları asılırken, belediye ekipleri de taziye çadırı kurdu.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2019, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40