Afrin Operasyonu'nda kilit noktalardan biri olan köy alındı

TSK Afrin'de destan yazmaya devam ederken bölgede hava şartlarının düzelmeye başlamasıyla operasyonlara da hız kazandırdı. ‘Zeytin Dalı’ harekâtının 8’inci gününde Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) stratejik öneme sahip olan Hatay’ın Reyhanlı ilçesinin karşısına düşen Ali Bekki köyünü ele geçirdi. Terör örgütü PYD-PKK’nın eğitim kampının da bulunduğu köydeki çatışmalarda 10 teröristin öldürüldüğü bildirildi.

Afrin Operasyonu'nda kilit noktalardan biri olan köy alındı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) ‘Zeytin Dalı’ harekâtı dün, bölgede hava koşullarının düzelmeye başlamasıyla birlikte hız kazandı. TSK ve destek verdiği Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) dün öğle saatlerinde stratejik açıdan çok önemli bir hamle yaparak Afrin’in kuzey batısında kent merkezi yolu üzerinde bulunan Ali Bekki köyünü aldı.

Taşlık bir araziye sahip olan köyde, terör örgütü PYD-PKK’nın barınak ve sığınaklarının yanı sıra eğitim kampının da olduğu öğrenildi. Köyün ele geçirilmesinde çıkan çatışmada en az 10 PYD/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiği değerlendiriliyor.

TSK ve ÖSO birliklerinin 20 Ocak’ta başlattığı harekat kapsamındaki kara operasyonunda, Adamanlı, Haftar, Hay Oğlu, Ömer Uşağı, Marso, Şeyh Abid, Karmanlı, Bali Köy, Kurni ve Mahmud Ubasi köyleri ile Syria Tel tepesi terör örgütünden alınmıştı.

 

740. NOKTA VE ÖRGÜTÜN EĞİTİM KAMPI TEMİZLENDİ

TSK ve  birlikleri 8. gününe giren Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Raco beldesindeki 740'ıncı nokta olarak bilinen bölgeyi ve örgütün bir eğitim kampını da ele geçirdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40