AK Parti Sözcüsü Çelik: Yassıada zihniyeti sahneye çıkmak için fırsat kolluyor

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Yassıada zihniyeti sahneye çıkmak için fırsat kolluyor. Demokrasi mücadelemizin buna karşı daha da güçlenmesi gerekiyor." dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik: Yassıada zihniyeti sahneye çıkmak için fırsat kolluyor

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Hukukun işletilmesini Yüce Divan’la tehdit eden CHP yönetimi, sadece kendi zihniyetini açığa çıkarıyor." ifadelerini kullandı.

Çelik, CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ın dün yaptığı açıklamalarıyla ilgili sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaşımda bulundu. 

"Yassıada zihniyetinin hiç değişmediğini gösterdi"

Çelik, Öztrak'ın "Yüce Divan" açıklamalarının Yassıada zihniyeti olduğunu belirterek şunları söyledi: 

"CHP sözcüsü dün yaptığı açıklamayla partisindeki 'Yassıada zihniyeti'nin hiç değişmediğini gösterdi. Partimizin hukuk içinde hak arama sürecine iftiralar attı. 'Yüce Divan’a gidersiniz' diye tehdit siyasetine devam etti. Şantaj siyaseti ile tehdit siyaseti arasında gidip gelen bu zihniyet her gün daha da saldırganlaşıyor. Hakimlere “Kızılay’da yürüyemezsiniz” diyerek açıkça saldırıyor.

En ufak fırsat bulduklarında hukukun yerine vesayet, demokrasinin yerine tehdit, 'milletin divanı' yerine 'Yassıada divanı' koymaya çalışıyorlar. CHP’nin gizli tüzüğünde vesayet, tehdit ve Yassıada zihniyeti dışında ne var ki..."

"Yassıada zihniyeti sahneye çıkmak için fırsat kolluyor"

Yassıada zihniyetinin sahneye çıkmak için fırsat kolladığını söyleyen ve mücadele vurgusu yapan Çelik, şu ifadeleri kullandı:  

"Hakimleri Kızılay’da yürütmemekten bahseden, hukukun işletilmesini Yüce Divan’la tehdit eden CHP yönetimi, sadece kendi zihniyetini açığa çıkarıyor. CHP yöneticilerinin sözleri, Yassıada zihniyetinin tek pusulaları olduğunu gösteriyor.

Tüm bunların tek hayırlı tarafı demokrasi mücadelesini ne kadar güçlü tutmamız gerektiğini bir kere daha hatırlatmasıdır. Yassıada zihniyeti sahneye çıkmak için fırsat kolluyor. Demokrasi mücadelemizin buna karşı daha da güçlenmesi gerekiyor.

Demokrasi nehri, hukuk yatağında akar, biz buna inanıyoruz. CHP, millet iradesinin sınırının Yassıada zihniyeti olduğuna inanmaya devam etsin. Biz de bu zihniyete karşı mücadeleye devam edeceğiz."

Kaynak: TRT Haber

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER