Ankara'da FETÖ operasyonu: 34 gözaltı kararı

Ankara'da Sağlık Bakanlığı ile hastanelerin eski çalışanlarının da aralarında olduğu 34 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara'da FETÖ operasyonu: 34 gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Sağlık Bakanlığı ve hastaneleri eski çalışanlarının da olduğu 34 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. 

Şüphelilerin çoğunluğunun ByLock kullanıcısı olduğu belirtildi. 

Şüphelilerden 30'unun FETÖ'den ihraç, 3'ünün aktif çalışan olduğu 1 şüphelinin eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çalışanı olduğu açıklandı. 

Şüphelilerin yakalanması için Ankara merkezli 5 ilde operasyon başlatıldı.

Şu ana kadar 27 şüpheli yakalanırken diğer şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalar ise devam ettiği bildirildi.

Kaynak: TRT Haber, İHA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Haldun Bileyaz
Haldun Bileyaz - 8 ay Önce

MSB’nin eski Personel Genel Müdürü Nizamettin EKİNCİ’nin eski personelleri...Manidar...Nizamettin EKİNCİ’nin MSB’de icra ettiği askeri öğrenci, memur alımı, unvan değişikliği sınavları titizlikle incelenmeli; hepsi skandal. Sınav komisyonlarında yer alan Millî Savunma Bakanı Müsteşarı Ali FİDAN (görevden alınmıştır), Bakan Yardımcısı Yunus Emre KARAOSMANOĞLU, Bütçe ve Malî Hizmetler Genel Müdürü Şinasi TOĞROL, Tedarik Hizmetleri Genel Müdürü İsmail ALTINTAŞ, ASAL Genel Müdürü Tuğgeneral Davut ALA ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Recep Kemal AKYÜREK’in de bu skandallardaki katkıları unutulmamalıdır...

SIRADAKİ HABER