Bakan Koca'dan anne ve babalara '6 Eylül' mesajı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, okulların 6 Eylül'de açılacağını belirterek henüz ilk doz Covid-19 aşısını yaptırmayan anne ve babalara seslendi.

Bakan Koca'dan anne ve babalara '6 Eylül' mesajı

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda aşı çağrısında bulundu. Bakan Koca, 'Annelere 6 Eylül mesajı' ve 'Babalara 6 Eylül mesajı' başlığı ile yaptığı paylaşımda, "15.5 milyon kişi ilk doz Covid-19 aşısını henüz yaptırmadı. Karar verseler, 10 günde ilk dozların hepsi tamamlanır. Aşının önemini çevrenize anlatarak bize yardımcı olun. Okullar 6 Eylül’de açılıyor. Hastalığa yakalananlar çocukla

'90 MİLYON DOZU GEÇTİK'

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, aşılarını olanlara, aşıları yapanlara teşekkür etti. Koca, "Toplam 90 milyon dozu geçtik. Erteleyenler de karar verdiğinde, sonuç sayılarla ifade edilemez" dedi.rını üzer" ifadesini kullandı.

'18 YAŞ ÜSTÜ HER DÖRT KİŞİDEN ÜÇÜ EN AZ BİR DOZ AŞILI'

Bakan Koca: 18 yaş ve üstü her dört kişiden üçü en az 1 doz aşısını yaptırdı. yüzde 75’imizin, ilk dozu erteleyenlerden isteği belli: "Ertelemeyin. Hepimiz nasıl bir bütünsek, aşıda da aynı beraberliği sağlamalıyız. Karşımızda salgın var."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER