Bakan Kurum'a sokak hayvanları tepkisi: köpekler birini öldürünce mi tehlike arz ediyor!

CNN Tv'de Gazeteci Ahmet Altan'ın programında konuşan Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un sokak köpekleri ile ilgili yaptığı açıklamayla sosyal medya ayağa kalktı.

Bakan Kurum'a sokak hayvanları tepkisi: köpekler birini öldürünce mi tehlike arz ediyor!

Bakan Kurum konuşmasında medeniyetten gelen anlayışla tüm canlıların aynı haklara sahip olduğunu belirtti. Bitkiler, kuşlar hayvanlar ve insanların aynı ortak havayı soludukları için haklarının da aynı olmasını savunan Kurum, şu sözleriyle tepki topladı.

Bakan Kurum, "Sokaklarla ilgili konuyu ikiye ayırmak lazım. Biri tehlike arz eden hayvanlar, diğeri tehlike arz etmeyen sokakta başı boş hayvanlar diyelim. Sokaktaki hayvanların aşıya ihtiyacı varsa, gıdaya ihtiyacı varsa bunların rehabilitasyonunu yaptıktan sonra, bakımlarını yaptıktan sonra aldığı yere bırakacak" açıklamasında bulunarak, Sokakta olmalarının hiçbir zararı yok dedi.

 Bu açıklamayla birlikte konu sosyal medya da tartışıldı. Murat Kurum Twiter da TT oldu. Aşısı olmuş çete halinde gezen köpeklerin büyük tehdit oluşturduğu ve ölen insanları görmezden gelinmemesi gerektiği yönünde çağrılar yapılırken. Devlet vatandaşın güvenliğini korumak zorunda denildi. Köpekler tehlike arz ettiğinde topluyoruz açıklamasına karşı sosyal medya kullanıcıları bir köpek tehlike arz ettiğinde zaten vatandaşlar yaralanmış veya ölmüş olduğu yazıldı.

   

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2022, 16:08

pınar aydın

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124