Beyaz gelinlikle 'kaptan' oldu

Trabzon'da 6 yıldır otobüs şoförlüğü yapan 29 yaşındaki Meltem Kurt, gelin arabası olarak otobüsü süsleyip, son kez gelinlikle şoförlüğünü yaptı.

Beyaz gelinlikle 'kaptan' oldu

Kurt, yaptığı açıklamada, yaklaşık 12 yıldır ehliyeti olduğunu, ilkokul yıllarında babasının tır şoförlüğü yaparken, büyük araçlara olan ilgisi artınca Trabzon'da bir turizm şirketinde otobüs şoförü olarak çalışmaya başladığını bildirdi. Köy halkının ve çevresinin tepkilerine aldırmadan ailesinin desteğiyle mesleğini icra ettiğini aktaran Kurt, 150'ye yakın yerleşim yerinin dışında, Batum ile Tiflis'te de şoförlük yaparak birçok ili görme imkanı bulduğunu söyledi.

Gelin Kaptan, Damat Muavin

Kurt, otobüsünü gelin arabası olarak süsleteceğine ve şoförlüğünü de son kez yapacağına daha önceden karar verdiğine dikkati çekti. Aradan geçen zaman içerisinde Ürdünlü Laith Azzam ile hayatını birleştirme kararı alan Kurt, otobüsü süsleterek son kez şoförlüğünü de gelinlikle yaptı. Gelin arabasından inen Kurt ve damat Azzam, otobüse binip, düğün konvoyu oluşturdu. Otobüsün şoför koltuğuna binerken gelin Kurt'a yardım eden damat Azzam da muavin koltuğuna oturdu. Çifti yol güzergahında gören vatandaşlarda şaşkınlıklarını gizleyemeyerek, cep telefonuyla fotoğraf çekti. Heyecanlı olduğu gözlenen Kurt kornaya basarken, Azzam ise el salladı.

‘Artık önceliğim eşim’

Evlenmeden önce hayalinin kullandığı otobüsü gelin arabası yapmak olduğunu söyleyen Kurt, “Hayalimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Artık otobüs sürmeyi düşünmüyorum. Kendi otobüsümüzü alırsak o zaman mesleğe devam ederim. Ben hayalimi gerçekleştirdim ama herkes gerçekleştirmeyebilir eşime teşekkür ediyorum. İstanbul'dan, Bursa'dan, şirketten, taşıdığım turdan arkadaşlarımız geldi. Şimdi hayatımda öncelik sıram eşim oldu. Sonrada otobüs sürmek” dedi. Araç sürücülerine de tavsiyelerde bulunan Kurt, "Araç kullanmak şaka değil. İnsanların hayatına mal oluyor. Her şoför hata yapar ve hatasını bilir. Hız yapmasınlar" dedi. Azzam ise Türkiye'ye 1,5 sene önce geldiğini ve Meltem'i tanımadan aynı şirkette işe başladığını belirterek, "Uzungöl'de rehberlik yaparken Meltem'i gördüm. Bayanın otobüs kullanması dikkatimi çekti. 2 gün sonra şirkete gittiğimde Meltem'le aynı yerde çalıştığımızı fark ettim ve tanıştık. Mutluyuz" diye konuştu.

‘’Kardeşim hayalini geliştirdi’’

Gelinin ablası Meryem Koç Meltem'le birlikte 4 yıldır aynı şirkette otobüs şoförü olarak çalıştığını belirterek, "Babası ile bu meslekten geldiği için Meltem kendisini çok iyi yetiştirmiş. Bizlere otobüsü gelin arabası yapmak istediğini söyledi bizde ona destek verdik. Ona çok güveniyoruz. Laith ile evlenmeye karar verdiler. Bizlerde çok mutlu olduk" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER