Binlerce kez bağlantılı

KHK ile meslekten ihraç edilen ve hakkında gönderilen raporda 39 bin 60 kez ByLock bağlantısı tespit edilen tutuklu eski öğretmen hakim karşısında.

Binlerce kez  bağlantılı

Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan eski öğretmen Salim Küçükömeroğlu'na 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

39 biN 60 kez

Kocaeli 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmaya, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandığı suçlamasıyla tutuklu bulunan sanık Küçükömeroğlu ve avukatı Şeref Gönenli katıldı. Duruşmada, sanıkla ilgili Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize İşlerle Mücadele Şube Müdürlüğü'nden istenen ByLock raporunun gönderildiği görüldü. Rapor içeriğinde sanık Küçükömeroğlu'nun 39 bin 60 kez ByLock bağlantısının tespit edildiği belirtildi.

“TAHLİYEMİ TALEP EDİYORUM”

Bunun üzerine söz verilen sanık Küçükömeroğlu, ByLock kullanmadığını savunarak, raporda gelen ve giden mail olarak bir şey bulunmadığını söyledi. Rapor incelendiğinde ByLock tespiti öncesinde 120 görüşme bulunduğunun görüldüğünü ifade eden Küçükömeroğlu, “47'si de tespitten sonra olarak gösteriliyor. Rapor çelişkilidir. Tahliyemi talep ediyorum” diye konuştu.

7 YIL 6 AY HAPİS

Mesaj içeriğinin sıfır olmasının sanık lehine değerlendirilmesi gerektiğini anlatan Gönenli, müvekkil sanığın örgüt üyesi olmadığını, dolayısıyla tahliyesini talep etti. Cumhuriyet savcısı mütalaasında, sanığın silahlı terör örgütüne üye olma suçundan cezalandırılmasını talep etti. Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, KHK ile meslekten ihraç edilen sanık Küçükömeroğlu'nun ‘silahlı terör örgütü üyesi olmak’ suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER