"Bir devlet başkanının böyle bir ifade kullanması kabul edilemez"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. ABD Başkanı Biden'ın Rusya Devlet Başkanı Putin'e "katil" nitelemesi hakkında, "Bir devlet başkanının böyle bir ifade kullanması kabul edilemez" dedi.

"Bir devlet başkanının böyle bir ifade kullanması kabul edilemez"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Kerem Aydınlar Camii'nde kıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, namaz sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar: 

"(Biden'dan Putin'e katil suçlaması) Bir devlet başkanının kalkıp Rusya gibi bir devlet başkanına böyle bir ifadeyi kullanması gerçekten kabul edilebilir, yenilir yutulur bir ifade değildir. Ve bana göre de Sayın Putin gerçekten çok çok akıllıca, çok şık bir cevap vermek suretiyle de gereğini yapmıştır."

"Türkiye’nin Avrupa Birliği'nden beklentilerini ve Gümrük Birliği konularını değerlendirme fırsatını bulacağız"

"Şu anda bildiğiniz gibi Avrupa Birliği’nin daha önce dedikodusu çok yapılan yaptırımlar ile ilgili konuyu askıya aldı diye bazı yeni gelişmeler var. Biz tabi bu sürece yönelik şu anda başta Doğu Akdeniz olmak üzere bütün bunları ele almak suretiyle bir NATO ülkesi olan Türkiye’nin Avrupa Birliği'nden beklentilerini ve bunun yanında da tabi Avrupa Birliği ile ilgili olarak gerek Gümrük Birliği gerek vize konusu buna benzer birçok konular var ki bunları tekrar karşılıklı olarak değerlendirme fırsatını bulacağız. "

“Kilis’e yapılan saldırının karşılığını misliyle verdik, vereceğiz”

"(PKK/YPG roketli saldırısı) Bu biliyorsunuz son bir hafta 10 gün içerisinde ki gelişmelerin bir tezahürüdür. Daha önce bir yanlış daha yapıldı. Bu tabi rejim tarafından yapılan uygulamalar ve bunun karşılığında da biz fırtınalarımızla onlara gerekli cevabı verdik. Şimdi bu Kilis’e yapılan saldırı, tabi ki kabul edilebilir bir saldırı değil. Bunun da cevabını yine haddiyle misliyle verdik, veriyoruz, vereceğiz.
 

"(AK Parti Büyük Kongresi) Çarşamba yapacağım konuşma 2023'ün manifestosu olacak"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER