Cumhurbaşkanı Erdoğan 43. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşuyor

Cumhurbaşkanı 43. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşuyor. İşte konuşmadan önemli satırbaşları...

Cumhurbaşkanı Erdoğan 43. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşuyor

Cumhurbaşkanı 43. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşuyor. İşte konuşmadan önemli satırbaşları...

43. Muhtarlar Toplantısı'nda bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim ittifakıyla ilgili bir açıklama yaparak, 'Milli bir ittifak olacak. Sayın Bahçeli yerli bir duruş sergiledi.' dedi.

"Ülkemizin her yerinde, ihtiyaç duyulan yerlerde muhtarlık binaları yapılması kararı aldık."

 "Muhtarlıkların nüfus ve alan olarak büyüklükleri konusunda bir düzenlemeye gitmek gerekiyor. 25-30 bin nüfuslu mahalledeki bir muhtarın herkese ulaşması, her meseleyle ilgilenmesi elbette mümkün olmaz. Bunun için 2019'da yeni yönetim sistemine geçerken, muhtarlıkların nüfus ve alan olarak büyüklükleri konusunda bir alt ve üst sınır getirilmesi düşünülebilir."

"Bu ülkede tek terörist kalmayacak Allah'ın izniyle. Milletimizin huzurunu kaçırmaya kimsenin hakkı yok."

"Örgütün başı Pensilvanya'da onun arkasındaki bölmede kim var? Amerika.. Amerika teröristi vermiyor. Sudan uydurma bahanelerle. Sen bunu vermiyorsan, sen bizden herhangi bir teröristi istediğin zaman sen onu alamazsın."

"Biz güçlü bir ülkeyiz. Bizim çok büyük hedeflerimiz var. Attığımız her adımda çok büyük mücadeleler veriyoruz. Muhtarlarımızın katkı sağlamaları bize güç verecektir. Biz muhtarlarla buluşmalarımızda aynı zamanda ülkemizin, bölgemizin üzerinde değerlendirmeler yapıyor, mesajlarımızı milletimizle paylaşıyoruz."

"1950 yılı seçimleri Demokrat Parti'nin değil, asıl milletin zaferi ile sonuçlanmıştır. Tüm baskılara rağmen sandıktan çıkan irade üstün gelmiştir. Buna rağmen bizim vesayet diye ifade ettiğimiz seçilmiş iradeye karşı ülkeyi yönetme anlayışı varlığını devam ettirmiştir. Darbeler, cuntalar devreye girmiştir. Rahmetli Menderes ve arkadaşlarını gerçekten uydurma delillerle idama götürenlere bu millet hakkını hiçbir zaman helal etmeyecektir. Benzer bir kaos dönemini 1990'larda da yaşadık. Tuzakları milletimizle birlikte birer birer bozduk. Sosyal ve ekonomik anaforların maliyeti de çok ağır oldu."

"Gezi olaylarını yaşadık. 17-25 Aralık yargı darbe girişimi, Adana'daki MİT tırları kumpası oldu. Milletimiz oyunu bozdu. Her türlü desteği verdi. Cumhurbaşkanlığı seçimi milletimizin tüm saldırılara ve arkasındaki güçlere karşı bir meydan okumasıydı. Milletimizi ve bizi sandıkta yenemeyeceklerini görenler terör örgütlerini harekete geçirdiler. FETÖ'nün yanına PKK ve DHKP-C'yi koyarak tahkim ettiler. Siyaseti felç etmeye kalktılar. Türkiye'nin verdiği mücadelenin adı bellidir; Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet."

"Eğer MİT Müsteşarı tutuklansaydı arkasından hedefin kim olduğunu gayet iyi biliyorduk. Kendisine kesinlikle gitmeyeceksin dedim. Polis gelir seni almak isterlerse, güvenlikçilerine talimat ver, polisi de içeri sokmayacaklar dedim. O günün FETÖ yargısı ile verdik bu mücadeleyi. Emniyet'in içinde FETÖ'nün de kendi temsilcileri var, onlarla temsil almaya gidiyor. Müsteşarı teslim alacak, ardından sıra, hedefleri büyük ya oraya gelecekti."

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40