Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Cumhur İttifakı'na destek veren BBP'yi ziyaret etti

Erken seçim yaklaşırken 'Cumhur İttifakı' adı altında bir araya gelen MHP, AKP ve BBP'si birlik mesajları veriyor. BBP'ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mustafa Destici'yle görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Cumhur İttifakı'na destek veren BBP'yi ziyaret etti

24 hazirandaki seçimlere az kala parti liderleri ve adaylar bir araya gelerek, görüşmeler yapmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Desticiyi makamında ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'yi ziyaret için, BBP Genel Merkezi'ne geldi. Erdoğan'ı parti girişinde Mustafa Destici ve partililer karşıladı. Erdoğan ile Destici, daha sonra görüşmek için parti binasına girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Destici görüşmesi yaklaşık 40 dakika sürdü.

Birlik beraberlik mesajı verdiler

Çıkışta kısa bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

Bugün Sayın BBP Genel Başkanı Destici’yi ziyaret etmek suretiyle önümüzdeki sürece yönelik ne gibi hazırlıklar yapabiliriz onları görüşme fırsatımız oldu. Bunları görüşmek suretiyle inanıyorum ki bu süreç içerisinde birliğimiz, beraberliğimiz, dayanışmamız çok daha verimli bir kampanyayı nasıl yürütürüz bunların üzerinde durduk. Zaman zaman ben ve arkadaşlarım bu görüşmeye devam edeceğiz.

“Ortak bir program ve kampanya olacak mı?” sorunsa ise Cumhurbaşkanı Erdoğan “Şu anda gündemimizde öyle bir şey yok ama bir program, planlama ile kampanyayı sürdüreceğiz” yanıtını verdi.

Destici "cumhurbaşkanlığınız şimdiden hayırlı olsun "

BBP Başkanı Destici ise şu açıklamayı yaptı: 

Ben de sayın cumhurbaşkanımıza teşrifleri için çok teşekkür ediyorum. 24 Haziran’da iki seçim birden yapılacak. Tabi cumhur ittifakının bir tane cumhurbaşkanı adayı var, o da cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Şimdiden hayırlı olsun diyorum. Milletvekili genel seçimlerinde de AK Parti MHP ve BBP birlikte hareket ederek maksimum düzeyde TBMM’de temsilin sağlanacağına biz yürekten inanıyoruz. Sayın cumhurbaşkanımız başından beri bize karşı çok samimi, duyarlı bir davranış ve tutum içerisinde oldu. Ben bunun için de kendisine ayrıca teşekkür ediyorum.

Biz de BBP olarak cumhur ittifakının içinde hesapla yer almadık. Ülkemizin içinden geçtiği şartları, meselelerimizi, ülkemizin birliğini, vatandaşlarımızın huzurunu refahını dikkate alarak bu kararı verdik. Rabbim bizleri mahcup etmesin.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER