Cumhurbaşkanı Erdoğan, İkinci Yeditepe Bienali'ne katıldı

Yeditepe Bienali'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her alanda olduğu gibi sanat alanında da yarihe damgasını vurmuş bir milletiz. Kültür sanat birikimimizi yeni nesiller başta olmak üzere milletimizin tüm fertlerine ulaştırana kadar bu tür faaliyetleri artırarak sürdürmeliyiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İkinci Yeditepe Bienali'ne katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Süleymaniye Darüzziyafe'de düzenlenen 2. Yeditepe Bienali'ne katıldı.

Erdoğan'ın burada yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

"Burada farklı kökenlere ve meşreplere mensup sanatçıların ayrı sanat dallarında vermiş oldukları eserlerin bir arada sunulmuş olması her türlü ayrımcılığı reddeden bir medeniyet iklimine sahip olduğumuza işaret ediyor."

"HER ALANDA OLDUĞU GİBİ SANATTA DA TARİHE DAMGA VURMUŞ MİLLETİZ"

"Gelenekli kültür sanat değerlerimize sahip çıkan her türlü çabayı takdirle karşılıyor ve destekliyoruz. Yeditepe Bienali'nin bu yılki temasının çerçeve içi çerçeve dışı olarak belirlenmiş olması bize muazzam bir tarihi arka plan sunuyor.

Şayet kendi coğrafyamızda kendi kalbimizde kaybettiğimiz değerleri başka yerlerde aramaya kalkarsak sadece vaktimizi heba etmiş oluruz. İyi olan güzel olan faydalı olan değerli olan herşeyi nerede bulursak bulalım almak, kullanmak, geliştirmek, daha iyisini yapmak ecdadımızdan bize kalan en önemli miraslardan biridir.

Biz her alanda olduğu gibi sanat alanında da yaşatıcı kuşatıcı ve geliştirici vasıflarıyla tarihe damgasını vurmuş bir milletiz. Kültür sanat birikimimizi yeni nesiller başta olmak üzere milletimizin tüm fertlerine ulaştırana kadar bu tür faaliyetleri artırarak sürdürmeliyiz.

Hüsniye Mollaoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER