Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize'den seslendi: "Onların doları varsa, bizim de Allah'ımız var"

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Rize'den halka seslendi. Başkan Erdoğan'ın en çok değindiği konu sürekli tırmandırılmaya çalışılan döviz kurları üzerinden oynanan oyunlar oldu. Bunun yanında Erdoğan muhalefete yüklenirken, bölgede yapılan projeleri ve gelecek hedeflerini de anlattı.

Cuöhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rize'de açılan 17 km. uzunluğu olan tünelin açılışının ardından tüm Karadeniz'i gezmeye devame diyor. Bugün Rize'de konuşan Erdoğan döviz kurlarının sürekli yükselişini ülkeyi yıldırmaya çalışan ellerin oyunu olarak nitelendirirken, bu oyunu bozmak için tüm çabaların sarf edileceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Onların doları varsa bizim de Allah'ımız var!" dedi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmalarından satırbaşları:

Hadi bunları anlıyoruz, Kılıçdaroğlu sana noluyor? Kılıçdaroğlu ağzınla kuş tutsan avucunu yalarsın avucunu. Sen zannediyor musun bu döviz baronlarının yanında yer alınca sana paye verecekler? Girdin, kaybettin, girdin kaybettin. Koltuk seni bıraktı. Şimdi de döviz baronlarıyla hareket ediyorsun. Bir şey mi bekliyorsun? Ey millet bu gafillere içte ve dışta Türk milletinin nasıl bir halk olduğunu göstermeye var mıyız? Bu haramzadeler bizim gücümüzün paramızdan değil, imanımızdan kaynaklandığını göstermeye hazır mıyız?

Tüm bunlar bizim için sadece daha güzel baharalara hazırlanma vesilesi. Türkiye bu tür kuşatmlarla ilk kez karşı karşıya kalmadı. 2002 yılında iktidara geldiğimizde vesayet sahipleriyle çok fazla mücadele ettik. Türkiye'yi ekonomide sınıf atlattık. Türkiye'yi dünyada satın alma paritesinde 13. ülkesi haline getirdik. Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacakken, birden ardı ardına akılla mantıkla izah edilmeyecek saldırılara uğradık.

"BU MİLLETİN AHINI ALAN BELASINI BULMUŞTUR"

Bizimle hesaplaşmak için bunları öne sürenler şunu unutmasın. Bizle uğraşan iflah olmamıştır. Bu milletle uğraşan herkes önünde sonunda belasını bulmuştur.

"BURASI ÇATLADI KAPI ÜLKESİ DEĞİL"

Türkiye çok uzun zaman önce tercihi önce karma ekonomiden, sonrasında serbest piyasa yönünde tercih yapmıştır. Bugün geldiğimiz yerleri yeterli bulmuyoruz. Tabi biz büyürken, güçlenirken, anlaşılan o ki birilerinin ayağına basıyoruz. Suriye sınırımızda kurulmaya çalışılan terör koridoruna izin verseydik, bugün bu sorunları yaşamıyorduk. Tehdit ediyor ya, "Yarın akşam 18.00'e kadar göndereceksiniz!". Burası Çatladı Kapı ülkesi mi ya? Burası besleme değil. Ayakları üzerinde duran 81 milyonluk Türkiye'yiz. Biz mazisi asırlara dayanan bir ülkeyiz.

Bir yandan darbecilerle, onların tetikçileriyle uğraşırken; etrafımızdaki zincileri kırdık. Sahade bizimle boy ölçüşemeyenler; fiktif kur oyunlarıyla planlarını devreye soktular. 15 Temmuz'dan bir gün önce 2.8 lira civarı olan dolar kurunun, dün itibariyle 6 lirayı aşmasının nasıl bir açıklaması olabilir. Bununla kalmamış tüm yatırımları tıkır tıkır devreye sokmuş bir ülkeyiz. Kendine daha büyük hedefler koymuş bir Türkiye'yi hayata geçirdik.

"NE YAPARSANIZ YAPIN; BAYRAĞIMIZ NAZLI NAZLI DALGALANAMAYA DEVAM EDECEK"

Ortada batan, yıkılan bir Türkiye yok. Ekonominin gerçek durumunu bilerek konuşuyoruz. Ama benim iş adamlarım Kılıçdaroğlu gibi değil ya. O çökmüş. Onun için onların atıp tutmalarına kulak asmayın. Onların bu ülkede sevdası yok. Ben bu vesileyle sayın Bahçeli'ye de teşekkür ediyorum. Milli olanlar, yerli olanlar kendinin bu meseleyle ortaya koyuyor. Ortak paydamız millilik, yerlilik. İktidarıyla, muhalefetiyle biz hepimiz aynı gemideyiz. Gelin Türkiye'ye sahip çıkalım. Bu ülkenin ve milletin en büyük düşmanları; "Ekonomi kötüye gidiyor, Tayyip Erdoğan sarsılıyor" diyenlerdir. Çok şükür milletimizi bu nebbaşlara aldanmıyor.

Faiz zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapan bir sömürü aracıdır. Ne yaparsanız yapın, biz ekonomideki hedeflerimizde vazgeçmeyeceğiz. Ne yaparsanız yapın, bayrağımızın nazlı nazlı göklerde dalgalanmasına engel olamayacaksınız. Ne yaparsanız yapın, Suriye politikamızdan vazgeçmeyeceğiz.

Ticaretimizi milli para üzerinden yapmaya hazırlanıyoruz. AB ülkeleri de dolar sarmalından kurtulmak istiyorsa; onlarla da böyle bir program kurmak için hazırız. Türkiye'nin dostluğuna ihtiyaç duymayanlar bizim ihtiyacımız yoktur. Biz bu günlere milletimize güvenerek geldi. Kimseden inayet beklemeyeceğiz. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz.

Deniz üzerine inşa ettiğimiz Rize-Artvin Havalimanı'na devam ediyoruz. Yıllık 3 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER